Sukces Orlika Przeworsk w Letnich Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Letnie Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego na pływalni 50 metrowej odbyły się w Dębicy w dniach 29-50.05.2021r. Do rywalizacji zgłosiło się 303 zawodników z 23 klubów pływackich. Wśród nich wystąpiła skromna 8-osobowa reprezentacja Klubu Pływackiego Orlik Przeworsk w składzie: Milena Drzystek, Jagoda Kojder, Michalina Kępska, Patryk Malik, Jakub Miara, Maciej Baj, Kacper Olejarka i Karol Słoma.

Nasi zawodnicy bardzo dobrze zaprezentowali się w dwudniowych zmaganiach. Zdobyli 5 medali, 1 srebrny i 4 brązowe. Karol Słoma zdobył srebrny medal na 200m stylem klasycznym oraz dwa brązowe na 50 i 100m stylem klasycznym. Kolejne dwa brązowe medale wywalczyła Milena Drzystek w wyścigach na 50 i 200m stylem grzbietowym. Poza tym nasi reprezentanci zajęli kilka czwartych miejsc i znacząco poprawili swoje rekordy życiowe. Do ciekawych wyników należy zaliczyć nowy rekord Klubu na 1500m stylem dowolnym – 23:45.05, który ustanowił Maciej Baj. Nowe rekordy Klubu ustanowili również Milena Drzystek na 50, 100 i 200m stylem grzbietowym oraz na 50 i 100m stylem motylkowym oraz Karol Słoma, który poprawił rekord na 200m stylem dowolnym, 50 i 100m stylem grzbietowym. Gratulujemy wszystkim zawodnikom udanego startu i trzymamy kciuki za następne.