Sukces Marcina Gierczaka z Maćkówki w Trójboju Siłowym

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Sukces Marcina Gierczaka z Maćkówki w Trójboju Siłowym

30 września 2023 odbyły się zawody w trójboju siłowym: XPC Poland PRO League 2023 w Siedlcach.

Najwyższy do tej pory w historii zawodów w Polsce poziom rywalizacji gwarantowany był przez wytypowanie i specjalne zaproszenie dla 52 zawodników z 14 krajów na świecie

Marcin Gierczak, pochodzący z Maćkówki pod Przeworskiem zawodnik trójboju siłowego, zajął 2 miejsce w kat. 140 kg, przegrywając jedynie z zawodnikiem z USA oraz 5 miejsce bez podziału na kategorie, co jest dla niego wielkim sukcesem.

Marcin w zawodach osiągnął odpowiednio: przysiad z ciężarem 370 kg, wycisnął 217,5 kg i podniósł 390 kg w martwym ciągu – REKORD POLSKI !!!, co dało łącznie 977,5 kg. Jest to drugi wynik w historii Polski!

Celem zawodnika z Maćkówki jest przebicie magicznej bariery 1000kg w trójboju siłowym. Udało się to do tej pory tylko jednemu Polakowi.

Z strony redakcji Twoje Miasto Przeworsk serdecznie gratulujemy P. Marcinowi sukcesów. Miejmy nadzieję że jego zapał pozwoli mu osiągnąć zaplanowane cele.

W niedalekiej przyszłości portal TMP zamieści więcej informacji o osobie P. Marcina Gierczaka, jego historii, planach i sukcesach. Zapraszamy do lektury.

Zapraszamy na fanpage: facebook Marcin Gierczak

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow