Oficjalne otwarcie nowego budynku szatni w Urzejowicach

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Oficjalne otwarcie nowego budynku szatni w Urzejowicach

Pierwsza sobota lipca  w Gminie Przeworsk na sportowo! Już po raz VI odbyło się Gminne Święto Sportu, tym razem w Urzejowicach, gdzie został oficjalnie otwarty i poświęcony  nowy budynek szatni dla sportowców. Poświecenia dokonał Proboszcz Parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa ks. Aleksander Zdybek, który przeciął wstęgę wraz Senatorem Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesem Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej – Mieczysławem Golbą, Marszałek Województwa Podkarpackiego – Anną Huk, Dyrektorem Biura Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Tadeusza Chrzana –  Moniką Romaniec, Asystentem Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Teresy Pamuły – Tomaszem Decem, Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Przeworskiego – Pawłem Tworkiem, Przewodniczącym Rady Gminy Przeworsk – Andrzejem Ruchałą, Prezesem LKS „Promyk” Urzejowice – Adamem Dziedzicem, Kapitanem drużyny LKS „Promyk” Urzejowice – Albertem Kondrackim oraz Wójtem Gminy Przeworsk – Danielem Krawcem.

– Mam nadzieję, że inwestycja za ponad pół milina złotych dofinansowana z Ministerstwa Sportu, będzie dobrze służyć wszystkim Mieszkańcom wsi i przyczyni się do rozwoju kultury fizycznej w naszej Gminie. Jestem szczęśliwy, że już widać efekty, na co dzień z budynku korzystają zawodnicy z miejscowego LKS „Promyk” Urzejowice, którzy w bieżącym sezonie okazali się najlepsi w rozgrywkach przeworskiej Klasy A i awansowali do klasy okręgowej. To nie koniec sukcesów sportowców z naszej gminy, Juniorzy Młodsi z RKS „1944 Błyskawica” Rozbórz zdobyli I miejsce w swojej grupie i otrzymali awans do Podkarpackiej Ligi Juniorów.  Gratuluję i trzymam kciuki za dalsze postępy. – Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec.

Gminne Święto Sportu jednak inne niż zwykle, tym razem bez pucharu Wójta ale z meczem towarzyskim wszystkich LKS-ów.  Drużyna gospodarzy LKS „Promyk” Urzejowice rozegrała mecz towarzyski z reprezentacją LKS-ów Gminy Przeworsk. Mecz zakończył się 8:2 dla Gospodarzy.  Spośród zawodników wyłoniono najlepszego bramkarza, którym został Wawrzyniec Hejnosz, najlepszym zawodnikiem Albert Kondracki.

Na koniec tego pełnego emocji dnia, zostały wręczone puchary i podziękowania!

Wszystkim gościom i uczestnikom Gminnego Święta Sportu dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Gmina Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow