Uczniowie promują aktywny wypoczynek

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Uczniowie promują aktywny wypoczynek

W poniedziałek 28 grudnia 2020 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu „Turystyka wiejska i aktywny wypoczynek” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Związek Stowarzyszeń „Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego”.


Tematyka konkursu dotyczyła ekologii, ochrony środowiska, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego obszarów wiejskich oraz zdrowego trybu życia.
Uczeń klasy VII Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Jagielle Aleksander Dzieża, który w konkursie przygotował film na temat „Turystyka wiejska i aktywny wypoczynek” otrzymał tytuł laureata.


Film Olka, nakręcony przy współudziale koleżanek i kolegów z klasy, obejmował propagowanie aktywnych form wypoczynku na świeżym powietrzu oraz zawierał promocję lokalnych atrakcji przyrodniczych.


W uroczystości wzięła również udział Sandra Cebulak, uczennica Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Gorzycach, która zdobyła wyróżnienie w w/w konkursie. Sandra przygotowała film, który był reklamą infrastruktury rowerowej, tras nordic-walking na terenie Gminy Tryńcza oraz związanych z nimi atrakcjami turystycznymi i formami aktywnego wypoczynku dla turystów i mieszkańców.

https://tryncza.eu/

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow