Rogalikiem w koronawirusa!

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Rogalikiem w koronawirusa!

W Tryńczy (woj. podkarpackie) pieką słodziutkie rogaliki. To taki tryniecki sposób na walkę z koronawirusem.  Mieszkańcy gminy solidarnie włączyli się akcję pieczenia słodkości, aby podarować je tym, którzy stoją na pierwszej linii tej nierównej wojny z COVID-19.Rogalikami zajadali się pracownicy szpitala i sanepidu, ale także sami mieszkańcy!


Pracownicy Centrum Integracji Społecznej Gminy Tryńcza oraz Spółdzielni Socjalnej „Gorzyczanka”, solidaryzując się z osobami najbardziej potrzebującymi wsparcia w dobie pandemii, wypiekają pyszne rogaliki i ciasta, które już dziś trafiły do Przeworskiego Szpitala na ręce dyrektora Grzegorza Jedynaka oraz personelu medycznego, a także do zespołu pracowników Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Przeworsku na ręce dyrektora Ryszarda Trelki. 


-W piątek kolejną porcję słodkości dostarczymy do Szpitala Zakaźnego oraz Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łańcucie. Są to podmioty, które pracują teraz na najwyższych obrotach, stanowiąc najważniejszy filar w walce z pandemią, dlatego każde wsparcie i pomoc okazuje się niezwykle potrzebne. Nie zapominamy także o naszych mieszkańcach, do których w piątek również trafi pierwsza porcja rogalików, przy pomocy sołtysów i pracowników socjalnych. Mowa o osobach starszych, samotnych, wykluczonych i najbardziej podatnych na ryzyko zakażenia- informują pracownicy Urzędu Gminy Tryńcza 

Inicjatywę wypieków rogalików wsparł Caritas Archidiecezji Przemyskiej, przekazując artykuły spożywcze, dzięki którym pracownicy podmiotów ekonomii społecznej działających na terenie gminy mogli wykorzystać swoje umiejętności i dostępne zaplecze w słusznym i konkretnym celu.

Fot. Gmina Tryńcza

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow