Wyrok dla burmistrza Sieniawy Adam W. za fałszowanie dokumentów

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Wyrok dla burmistrza Sieniawy Adam W. za fałszowanie dokumentów

Sprawa fałszowania dokumentów przez burmistrze Sieniawy Adma W. miała długi i burzliwy przebieg. Najpierw w prokuraturze Rejonowej w Przeworsku umorzono ją, następnie uznano, że należy się jej jeszcze raz przyjrzeć.  Potem sąd w Przeworsku pochylał się nad ta kwestią, następnie  Sąd w Przemyślu, aż sprawa w końcu wróciła na wokandę Sądu w Przeworsku i 10 lipca zapadł wyrok. Burmistrz został uznany winnym fałszowania dokumentów.
    

Prokuratura Rejonowa w Przeworsku prowadzi postępowanie ws. podrobienia dokumentów w Urzędzie Miasta i Gminy Sieniawa. Czyn dotyczy dokumentu umieszczonego na stronie gminy 20.03.2018 roku. Na stronie Twoje miasto Przeworsk pojawiły się też oba dokumenty. Oryginalny i ten, który został zamieszczony na stronie Urzędu Gminy Sieniawa. Sprawę w prokuraturze najpierw umorzono, następnie uznano, że należy się jej jeszcze raz przyjrzeć. Potem swoje perypetie przechodziła na wokandach różnych sądów. 


Dokumenty, o których mowa zamieszczaliśmy tutaj:
mojprzeworsk.pl


O przebiegu sprawy i jej wędrówce od Sądu w Przeworsku  do Sądu w Przemyślu, by ponownie wróciła do Przeworska pisaliśmy tutaj:
mojprzeworsk.pl


Za pierwszym razem, kiedy sprawa została umorzona przed przeworskim sądem sędzia argumentował:
– Sąd nie ma wątpliwości, że oskarżony Adam W. dopuścił się zarzucanego mu czynu i nakazał opublikowanie sfałszowanego dokumentu w niepełnej formie, ale szkodliwość społeczna jest mniejsza niż znikoma. Nikt nie został skrzywdzony dlatego sąd postanowił umorzyć postępowanie- skwitował sędzia. 


Następnie Prokuratura Rejonowa w Przeworsku złożyła zażalenie na to postanowienie sądu. 26 czerwca 2019 przed Sądem Okręgowym w Przemyślu zostało ono rozpatrzone – Sąd Okręgowy uznał, że postępowanie powinno być przeprowadzone i sprawa ma być kontynuowana w Sądzie Rejonowym w Przeworsku (…)- poinformowała wówczas Małgorzata Raizer, Rzecznik prasowy Sadu Okręgowego w Przemyślu. 


10 lipca 2020 Przed Sądem Rejonowym w Przeworsku zapadł wyrok. 

– Adam W. został uznany winnym zarzucanych mu czynów,tj. fałszowania dokumentów, ale Sąd  warunkowo umorzył postępowanie w tej sprawie na okres jednego roku, oraz zasądził koszta sądowe od oskarżonego -poinformowała Małgorzata Raizer. Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Przemyślu. 
To oznacza, że Adam W. pozostaje osobą nie karaną i nadal może pełnić funkcje samorządowca.

Czy to koniec tej historii? Nie wiadomo.

TMP

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow