Szczepienia – 29 lipca br. zapraszamy na sieniawski rynek

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Szczepienia – 29 lipca br. zapraszamy na sieniawski rynek

Samorząd Miasta i Gminy Sieniawa wraz z Centrum Medycznym MEDYK w Rzeszowie zachęcają do skorzystania z mobilnego punktu szczepień, który pojawi się w naszym mieście. Na szczepienie nie trzeba się zapisywać – wystarczy przyjść i okazać dowód osobisty. Dostępne będą m.in. jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson.

PRZYJDŹ DO MOBILNEGO PUNKTU I ZASZCZEP SIĘ  

Sieniawa, Rynek (przed Urzędem Miasta i Gminy)

29 lipca 2021 r. (czwartek)

w godz. 8.00 – 16.00

Infolinia dla mieszkańców ws. szczepień prowadzona przez Urząd Miasta i Gminy w Sieniawie

tel. 795 538 449

Szczepionki przeciwko COVID-19 mają przyczynić się do zminimalizowania, a docelowo do wygaszenia epidemii wirusa. Celem strategicznym jest osiągniecie poziomu zaszczepienia społeczeństwa umożliwiającego zapanowanie nad pandemią COVID-19 do końca 2021 roku, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Proces szczepień jest oparty o zaproszenie (dokument e-skierowania) ważne 90 dni od dnia wystawienia. Ponadto lekarze mogą wystawić dla pacjenta indywidualne e-skierowania (np. dla osoby nieposiadającej numeru PESEL, dla osoby, która nie mogła poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego e-skierowania).

 

JAK DZIAŁA SZCZEPIONKA? DLACZEGO WARTO SIĘ ZASZCZEPIĆ?

Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także komórki odpornościowe tak, aby chroniły przed zakażeniem COVID-19. Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje taką możliwość. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas samych, ale naszych bliskich.

 

JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA SZCZEPIENIE?

1. Poprzez bezpłatną infolinię – 989

2. Elektronicznie poprzez e-rejestrację na www.pacjent.gov.pl

3. Wysyłając SMS o treści SzczepimySie pod numer telefonu 664 908 556

4. Kontaktując się z wybranym punktem szczepień. W ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 na terenie Miasta i Gminy Sieniawa znajdują się 2 punkty szczepień, tj.:

• Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Rejonowa w Sieniawie

ul. Piłsudskiego 6, rejestracja pod numerem telefonu 16 622 79 10;

• Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „MedicDor"

ul. Sobieskiego 7, rejestracja pod numerem telefonu 16 622 83 29

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow