W Sieniawie 3 Maja obchodzono bardzo uroczyście i licznie

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

W Sieniawie 3 Maja obchodzono bardzo uroczyście i licznie

Na fanage Ochotniczej Straży  Pożarnej z Sieniawy pojawiła się krótka relacja z obszerną galerią ze święta 3 Maja. Tam mimo pandemii koronawirusa bardzo licznie i uroczyście obchodzono święto 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w polaczeniu z Dniem Strażaka. 


– ! ! Uroczystą mszą św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w intencji Ojczyzny uczciliśmy dzisiejsze Święto Narodowe Trzeciego Maja. Nabożeństwo z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych OSP z terenu Miasta i Gminy Sieniawa odprawili ks. proboszcz Jan Grzywacz i ks. wikariusz Mirosław Baran.W czasie majowych świąt zwykle radośnie i licznie świętowaliśmy także Dzień Strażaka


. Tym razem było inaczej. Delegacja władz wraz ze strażakami złożyła dziś jedynie pod pomnikiem św. Floriana, patrona strażaków wiązankę kwiatów i zapaliła znicze. Odwiedziła także grób wieloletniego komendanta miejsko-gminnego ZOSP RP w Sieniawie śp. druha Mariana Ceglaka, który odszedł na wieczną służbę. Zawsze w pierwszym szeregu, zawsze dowódca uroczystości, zawsze wierny Bogu i Ojczyźnie. Nieoceniony wzór dla wszystkich strażaków młodego pokolenia. W taki dzień nie sposób zapomnieć o tej jakże ważnej dla nas postaci-czytamy w relacji z OSP KSRG Sieniawa.

Fot. Miasto i Gmina Sieniawa

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow