Samorząd Miasta i Gminy Sieniawa niegodny powiatowych nożyczek

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Samorząd Miasta i Gminy Sieniawa niegodny powiatowych nożyczek

Według planu właśnie dziś, 23 czerwca (środa) o godz. 12.00 odbył się odbiór techniczny ostatniego przebudowanego odcinka drogi powiatowej nr 1555R Cewków – Dobra.

Takie zawiadomienie wpłynęło do Urzędu Miasta i Gminy w Sieniawie. Nie czekając na odbiór techniczny, już dwa dni wcześniej, 21 czerwca władze Powiatu Przeworskiego zorganizowały uroczystość oficjalnego oddania do użytku ostatniego przebudowanego odcinka (jednakże tylko dla wybranych gości) o czym Powiat zakomunikował na Facebooku i swojej stronie internetowej. Oprócz osobistości związanych z Powiatem Przeworskim czy przedstawicieli Wykonawcy, z zewnątrz pojawili się starosta Powiatu Lubaczowskiego Zenon Swatek, wójt Gminy Stary Dzików Tomasz Jabłoński, których samorządy partycypowały w kosztach przebudowy drogi. To miłe. Dla Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa bądź kogokolwiek z ramienia sieniawskiego samorządu zaproszenia zabrakło. Zabrakło kawałka papieru, zabrakło nożyczek, zabrakło przede wszystkim chęci tej obecności. ZAPOMNIANO, że w każdym z trzech etapów modernizacji samorząd Miasta i Gminy Sieniawa udzielił Powiatowi łącznej pomocy finansowej na kwotę ponad 320 tys. zł, w sumie najwięcej spośród pozostałych. To nasze wspólne pieniądze, wszystkich mieszkańców. Dobra praktyka czy wręcz kultura wymagała zaprosić bez względu na wszystko. Tej ostatniej jednak zabrakło. Jak widać, nie jesteśmy godni powiatowych nożyczek.

Jak nam wiadomo, Nadleśniczy Nadleśnictwa Sieniawa, które również współfinansowało to zadanie, również nie dostąpił tego zaszczytu.

Ale nie to jest tutaj ważne. Ważne, Szanowni Państwo, jest to, że strategiczny odcinek drogi, który łączy dwa powiaty został zmodernizowany, co ułatwia komunikację ich mieszkańcom. Istotne jest to, że jest bezpieczniej. Jeśli przyjdzie nam dołożyć do jakiejkolwiek innej powiatowej inwestycji, zastanowimy się, ale na pewno stać nas będzie, aby dołożyć do jeszcze jednej pary nożyczek.

Źródło: https://www.sieniawa.pl/

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow