Przeżyli ze sobą pół wieku. Piękny jubileusz Złotych Godów

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Przeżyli ze sobą pół wieku. Piękny jubileusz Złotych Godów

Pięćdziesiąt lat temu postanowili przejść przez życie razem. Ślubowali sobie miłość i wierność, a teraz świętowali Złote Gody.

Z uwagi na sytuację epidemiczną i bezpieczeństwo osób starszych, w tym roku wyjątkowo uroczystość nie obyła się w zwyczajowo przyjętej formie. 20 i 27 września burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś wraz z zastępcą kierownika USC Stanisławą Naporą odwiedzili 14 par jubilatów w ich domach.

— To ogromny zaszczyt móc odznaczyć Państwa medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a także wręczyć pamiątkowe dokumenty, kwiaty oraz okolicznościowe upominki — podkreślał Burmistrz. – Piękny czas za Wami. Mimo różnych przeciwności losu dotrzymaliście danego sobie przyrzeczenia, dlatego serdecznie gratuluję tak imponującej rocznicy. Wyrażam swoje uznanie, podziw i szacunek.

Złote Gody świętowały pary z Rudki:

Jancza Michał i Zofia

Kowal Andrzej i Czesława

Pisarczyk Michał i Genowefa

Zarzeczny Henryk i Janina

z Dybkowa:

Ciurko Tadeusz i Alicja

Sołek Kazimierz i Janina

Nietrzeba Michał i Teresa

z Pigan:

Dudek Tadeusz i Franciszka

Luty Jan i Elżbieta

Syryło Władysław i Helena

z Wylewy:

Kiszka Michał i Janina

Ożga Szczepan i Stefania

z Sieniawy:

Kurecki Andrzej i Alina

Paluch Tadeusz i Henryka

Przeżyć ze sobą pół wieku, to nie lada wyczyn. Każda z par świętujących Złote Gody ma swoją wyjątkową i niepowtarzalną historię, ale wszystkie pary łączą miłość, tolerancja, wzajemny szacunek, bowiem to one stanowią podstawy trwałości każdego małżeństwa.

Burmistrz życzył jubilatom długich lat życia, doczekania w dostatku i zdrowiu kolejnych rocznic oraz by każdy kolejny dzień ich życia był szczęśliwy, pełen miłości i ufności. W tych uroczystych dniach nie zabrakło rodzin jubilatów, którzy przybyli, by razem świętować ten doniosły jubileusz. Bez wzruszeń się nie obyło.

Jedną z par, z uwagi na stan zdrowia, burmistrz odwiedzi w innym terminie.

https://www.sieniawa.pl/

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow