Kacper finalistą Wojewódzkiego Konkursu – Podkarpacki Baltie 2019

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Kacper finalistą Wojewódzkiego Konkursu – Podkarpacki Baltie 2019

Kacper Kaczmarz, uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czerwonej Woli został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego Podkarpacki Baltie 2019. Do konkursu ucznia przygotował Krzysztof Pieniecki, nauczyciel informatyki.

W konkursie organizowanym pod patronatem Kuratora Oświaty w Rzeszowie – Podkarpackie Baltie 2019, Kacper rywalizował z dziećmi i młodzieżą z Polski, Słowacji i Czech. Konkurs  Baltie 2019 jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Prowadzony jest na konkursowym serwerze SGP – platforma konkursowa Baltie.

    Konkurs poszerza treści podstawy programowej przedmiotu Informatyka w szkole podstawowej. Ma na celu wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczego działania uczniów, rozwijanie u uczniów umiejętności wykorzystywania posiadanych wiadomości podczas wykonywania zadań i rozwiązywania problemów, motywowanie nauczycieli do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym oraz promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli.

Małgorzata Buniowska

 

sieniawa.pl/

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow