Historyczny dzień dla Sieniawszczyzny!

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Historyczny dzień dla Sieniawszczyzny!

Od 1 marca 2021 r. w Sieniawie funkcjonuje nowy Zespół Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, czyli ZRM R 01 164 Sieniawa.

Oficjalna uroczystość oddania nowej podstacji WSPR Przemyśl odbędzie się w dniu 8 marca br. o godz. 10.00 w remizie OSP „Orzeł” w Sieniawie przy ul. Piłsudskiego 28. Więcej informacji po oficjalnych uroczystościach otwarcia.

Zespół ten na co dzień stacjonuje w miejscowości Sieniawa w nowoczesnym budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Miasto i Gmina Sieniawa stanęły na wysokości zadania i własnym kosztem przeprowadziły adaptację pomieszczeń socjalnych na potrzeby ratowników medycznych. Trzeba przyznać że warunki te są wyśmienite !

ZRM Sieniawa dysponuje nowym ambulansem marki VW Crafter wyposażonym w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, absolutny top jeśli chodzi o tego typu wyposażenie w Polsce m.in urządzenie do kompresji klatki piersiowej czy defibrylator z funkcją transmisji zapisu EKG w czasie rzeczywistym do pracowni hemodynamiki.

Największą jednak korzyścią z uruchomienia tej karetki jest znaczne skrócenie czasu dojazdu do pacjentów z terenu miasta i gminy Sieniawa, gminy Tryńcza i gminy Adamówka, pacjenci ci mogą od dzisiaj liczyć na jeszcze szybszą pomoc. Jest to możliwe dzięki decyzji Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart która uznała za zasadne uruchomienie nowego ZRM na tym terenie województwa.

Na zdj. ratownicy medyczni – pan Dariusz i pan Jan podczas pierwszego dyżuru w Sieniawie.

https://www.sieniawa.pl/

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow