Dobiegł końca projekt Podkarpacki „E-Senior”

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Dobiegł końca projekt Podkarpacki „E-Senior”

„Podkarpacki E-Senior" dobiegł końca. Wszyscy szczęśliwi, bogatsi o nowe umiejętności, już nie boją się sięgać po to, co kiedyś wywoływało w nich strach.

W ramach projektu, 8 seniorów w wieku 65+ z gminy Sieniawa odbyło cykl 15 czterogodzinnych spotkań z zakresu obsługi laptopa, tabletu i smartfona. Uczyli się m.in. w jaki sposób wykorzystać sprzęt elektroniczny w celu zdobycia wiedzy o zdrowym odżywianiu się czy poradach zdrowotnych, zakupów online, jak wyszukiwać informacje o koncertach czy pielgrzymkach lub po prostu – jak wykorzystać go w kontaktach z rodziną i znajomymi.

– Pan prowadzący zajęcia był bardzo cierpliwy, wyrozumiały, wszystko pokazał, wytłumaczył, wyjaśnił wątpliwości. Komputer okazał się jednak nie taki straszny. Jestem bardzo zadowolona. Jeśli będzie w przyszłości podobny kurs, z przyjemnością skorzystam  – powiedziała Anna Dubiel z Sieniawy, jedna z uczestniczek projektu.

   Na zakończenie, w dniu 29 sierpnia wszyscy otrzymali zaświadczenia o uczestnictwie w szkoleniu. Zajęcia odbywały się w sali konferencyjnej w remizie OSP „Orzeł” w Sieniawie. Projekt realizowała Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Rzeszowie we współpracy z Fundacją na rzecz Rozwiązywania Problemów Społecznych SOCIETAIS.

Wioletta Żak

sieniawa.pl

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow