Choinka w stylu naszych babć – warsztaty w Sieniawie

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Choinka w stylu naszych babć – warsztaty w Sieniawie

Nieodzownym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest choinka. Pięknie ozdobione drzewko podkreśla charakter świąt.  Mody w zdobieniu choinek zmieniają się, jak moda na ulicy, a w sklepach wybór ozdób świątecznych jest ogromny. Podobno w tym roku trendy są odważne kolory (nawet czarny), z dominacją bieli i złota, modne są choinki w stylu vintage, glamour lub minimalistycznym – jak kto lubi.

My podczas tego przedświątecznego zamieszania postanowiliśmy trochę zwolnić i przypomnieć sobie, jak kiedyś dekorowały choinki nasze babcie, które z papieru i materiału potrafiły wyczarować świąteczne cudeńka. Dlatego na warsztaty zaprosiliśmy członków Klubu Seniora, którzy chętnie podzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami. Kolorowa bibuła i papier, wstążeczki, nitki, sznurek, orzechy i szyszki dały możliwość wyczarowania oryginalnych ozdób świątecznych. Młodsi uczestnicy warsztatów mieli okazję nie tylko wypróbować swoje możliwości, ale i zetknąć się z tradycją.

Powstałymi na zajęciach dekoracjami dzieci ozdobiły choinkę, która stanęła w holu centrum kultury. Spotkanie było świetną okazją do integracji pokoleń – seniorów oraz dzieci i ich rodziców. Seniorzy mieli świetny kontakt z dziećmi, chętnie przekazywali swoją wiedzę i opowiadali, a dzieci z wielkim zaangażowaniem podeszły do powierzonych im zadań, z uwagą słuchały wskazówek i wytrwale pracowały nad swoimi choinkowymi dziełami. Praca na warsztatach przyniosła wiele radości i seniorom i dzieciom.

Marta Kozłowicz

https://www.sieniawa.pl/

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow