Burmistrz Sieniawy spotkał się dziś z bohaterami, którzy uratowali życie młodej kobiecie

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Burmistrz Sieniawy spotkał się dziś z bohaterami, którzy uratowali życie młodej kobiecie

Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Adam Woś spotkał się dziś ze strażakami OSP KRSG Sieniawa – Damianem Ceglakiem i Jakubem Ceglakiem, by podziękować za wzorowo przeprowadzoną akcję pomocy kobiecie poszkodowanej w wypadku drogowym w Dybkowie.

O naszych strażakach i ich wyczynie mogliśmy czytać ostatnio w lokalnej i ogólnopolskiej prasie. Jest w tej historii jeszcze jedna osoba, która odegrała kluczową rolę – Andrzej Chamik, uczeń Szkoły Podstawowej w Sieniawie, który jako pierwszy dostrzegł leżące w rowie auto i natychmiast zaalarmował strażaków. Bez wątpienia dorośli powinni uczyć się od tak młodej osoby wrażliwości na ludzką krzywdę, odwagi w działaniu, odpowiedzialności oraz empatii.

Burmistrz podziękował dzielnej trójce za niewiarygodną odwagę, skutecznie przeprowadzoną akcję, a przy tym niebywałą skromność i wrażliwość. „Nawet najpiękniejsze słowa nie oddadzą znaczenia i wymiaru tego czynu. Jest to bez wątpienia wspaniały przykład odpowiedzialności i poświęcenia w służbie ludziom. Sieniawa jest dumna ze swych strażaków, którzy nie wahają się nieść pomoc w każdych okolicznościach. Są czujni i w każdej sytuacji, nawet podczas codziennych obowiązków, gotowi są ratować zdrowie, życie i dobytek innych ludzi” – mówił A. Woś. Wobec nastolatka wyraził nadzieję, że tak wrażliwy, młody człowiek, zasili niegdyś szeregi jednostki OSP i również z ramienia tejże organizacji będzie niósł pomoc innym.

Gratulujemy i dziękujemy. Sieniawa jest z Was dumna.

https://www.sieniawa.pl/

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow