Burmistrz Sieniawy skazany za jazdę bez uprawnień i chodzenie bez maseczki 

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Burmistrz Sieniawy skazany za jazdę bez uprawnień i chodzenie bez maseczki 

Do Sądu Rejonowego w Przeworsku trafiły wnioski z policji w Nisku o ukaranie burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa, Adama W. Mężczyzna miał prowadzić samochód mimo tego, że czasowo zostało mu odebrane prawo jazdy. Adam W. miał również w przestrzeni publicznej chodzić bez maseczki. Policja z Niska skierowała wniosek do sądu o ukaranie włodarza. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie. 


5 marca do Sądu Rejonowego w Przeworsku funkcjonariusze policji z Niska wysłali wniosek o ukaranie burmistrza Sieniawy Adama W. za 32 wykroczenia.  Mieszkaniec powiatu przeworskiego poinformował mundurowych o tym, że włodarz  28 razy nie miał maseczki w przestrzeni publicznej i 4 razy jeździł samochodem osobowym, mimo iż wcześniej zostało mu czasowo odebrane prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Mieszkaniec powiatu przeworskiego poinformował o wykroczeniach włodarza policję w Przeworsku, ale ta wyłączyła się z prowadzenia sprawy ze względu na pełnioną funkcję w przestrzeni publicznej przez Adama W.


 – 5 marca 2021 roku z Komendy Powiatowej Policji w Nisku wyszedł wniosek o ukaranie Adma W., który trafił  do Sądu Rejonowego w Przeworsku. Chodziło o 32 wykroczenia. 28 z nich dotyczyło nie zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, 4 prowadzenia samochodu bez wymaganych uprawnień, gdyż takowe zostały czasowo odebrane  wymienionemu mężczyźnie, za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km /h w terenie zabudowanym – informowała Anna Kowalik, Rzecznik Prasowy Policji w Nisku.


27 kwietnia 2021 roku w Sądzie Rejonowym w Przeworsku zapadł wyrok nakazowy w tej sprawie. Włodarz został skazany za wszystkie wykroczenia na karę grzywy w wysokości 5 tys. zł i Sąd obciążył go kosztami administracyjnymi. Jeżeli od odebrania pisma włodarz w przeciągu 7 dni złoży skuteczny sprzeciw, wyrok przestanie istnieć i zostanie przeprowadzony normalny proces sądowy. W piątek 07/05 maja Adam W. jeszcze nie odebrał dokumentów w tej sprawie.


TMP
 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow