Burmistrz oraz Miasto i Gmina Sieniawa w gronie Budowniczych Polskiego Sportu

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Burmistrz oraz Miasto i Gmina Sieniawa w gronie Budowniczych Polskiego Sportu

Miasto i Gmina Sieniawa ma ogromne powody do dumy! Podczas 20. jubileuszowej Gali Sportowa Polska 2019 "XX lat Budownictwa Sportowego i Rekreacyjnego w Polsce" w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie 14 listopada, burmistrz Adam Woś odebrał dwie nagrody za osiągnięcia w budownictwie sportowym i rekreacyjnym w ostatnich 20 latach w naszym kraju.

Zapoczątkowany w 1999 roku konkurs Budowniczy Polskiego Sportu to jedyne tego rodzaju przedsięwzięcie w kraju, w ramach którego dzięki kompleksowej analizie osiągnięć infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w poszczególnych regionach, gminach oraz  powiatach, można dostrzec sukcesy konkretnych osób, instytucji, samorządów i firm.

W ramach jubileuszowej, XX edycji konkursu Budowniczy Polskiego Sportu, Klub Sportowa Polska przyznał Miastu i Gminie Sieniawa oraz burmistrzowi Adamowi Wosiowi tytuł „Inwestor na medal 2019” za realizację krytej pływalni oraz za całokształt dotychczasowych działań na rzecz rozwoju nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w gminie, na rzecz promocji sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej, a tym samym za wspieranie programu Budujemy Sportową Polskę. W kategorii „Sportowy Obiekt Roku 2019” triumfowała natomiast kryta pływalnia w Sieniawie.

Burmistrz Adam Woś odebrał nagrody z rąk przedstawicieli organizatora konkursu oraz znanych polskich sportowców – lekkoatletki, rekordzistki świata, Europy i kraju w rzucie młotem Anity Włodarczyk, lekkoatlety specjalizującego się w skoku wzwyż Jacka Wszoły i wybitnego zapaśnika Wojciecha Suprona. Podczas uroczystej gali towarzyszyła mu sekretarz Miasta i Gminy Sieniawa Barbara Matyja.

Szczególna, XX edycja wydarzenia podsumowała osiągnięcia dwóch dekad w budowie bazy sportowo-rekreacyjnej w Polsce.

Organizatorem gali był Klub Sportowa Polska, który od 2005 roku zrzesza samorządy, instytucje, firmy oraz osoby prywatne działające w obszarze projektowania, budowy oraz zarządzania obiektami sportowymi. Klub, realizując swoje działania, promuje również powszechne i bezpieczne uprawianie sportu oraz rekreacji na nowoczesnych obiektach jako sposób na zdrowy styl życia i spędzanie wolnego czasu.

Gala była okazją do promowania Miasta i Gminy Sieniawa na szerokim forum. Nasze stoisko reklamowe cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zachęcaliśmy wszystkich do odwiedzenia Podkarpacia i naszej małej, ale jakże pięknej krainy nad Sanem.

***

Istotną rolę w życiu mieszkańców Miasta i Gminy Sieniawa odgrywa sport oraz aktywne formy spędzania wolnego czasu. Od wielu lat funkcjonuje tutaj Miejski Klub Sportowy „Sokół” Sieniawa, który skupia liczne grono miłośników piłki nożnej oraz siatkowej. Aktywna działalność sportowo-wychowawcza działaczy klubu owocuje licznymi sukcesami jego członków. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, w ostatnich latach mocno rozbudowano bazę sportowo-rekreacyjną. W Sieniawie został wybudowany stadion sportowy wraz z zapleczem socjalnym i infrastrukturą towarzyszącą, zmodernizowano istniejącą halę sportową, wybudowano kompleks sportowo-rekreacyjny przy szkole podstawowej, w którym znajduje się pełnowymiarowa hala sportowa, kryta pływalnia, sauny, sala fitness i siłownia. Dla amatorów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu są trasy nordic walking, place zabaw dla dzieci oraz we wszystkich sołectwach boiska sportowe – trawiaste i ze sztuczną nawierzchnią. Do tejże bogatej oferty dołączyła w 2019 r. siłownia terenowa w centrum Sieniawy.

Wioletta Żak

https://www.sieniawa.pl/

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow