Akcja odkomarzania w gminie Sieniawa.

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Akcja odkomarzania w gminie Sieniawa.

17 lipca w gminie Sieniawa przeprowadziliśmy blisko czterogodzinną akcję odkomarzania.

Akcja nie byłaby możliwa, gdyby nie zrozumienie i solidarność ze strony zaprzyjaźnionego samorządu Gminy Dębica i włodarza tejże gminy pana Stanisława Rokosza. Pan Wójt jako jedyny dotąd reprezentant spośród samorządów na terenie Podkarpacia wystąpił z deklaracją pomocy naszej gminie w takiej formie. Przyjęliśmy ją z radością i wielką wdzięcznością. Samorząd Miasta i Gminy Sieniawa nie dołożył do zadania ani złotówki!

Wójt osobiście pojawił się w naszej gminie wraz ze współpracownikami, rozmawiał z burmistrzem Adamem Wosiem, nawet deklarował dalszą pomoc. Panie Wójcie, Pana wielkie serce, szczerość, wrażliwość, chęć niesienia pomocy, empatia – nie sposób ująć w słowa naszej wdzięczności. Bardzo dziękujemy za tę bezinteresowną pomoc.

Z przyczyn technicznych nie udało nam się pojawić we wszystkich sołectwach, a nawet w tych, gdzie byliśmy, nie w każdym zakątku. Zostały Paluchy, Rudka i Dobra. Zaplanowane trzy godziny przeciągnęły się do czterech – dzięki zgodzie i uprzejmości gości z Dębicy – bo chcieliśmy jak najwięcej. Choć chcieliśmy być wszędzie, nie udało się, ale przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zabieg w przyszłym tygodniu zostanie powtórzony – takie zapewnienie otrzymaliśmy od Pana Wójta. O planowanym terminie poinformujemy. W pierwszej kolejności pojawimy się właśnie w tych trzech sołectwach.

Akcja odkomarzania została przeprowadzona przy użyciu specjalnego agregatu, będącego w posiadaniu gm. Dębica. Środek zastosowany do zabiegu był bezpieczny i posiadał wszelkie wymagane atesty. Zasięg rozrzutu to ponad 6 metrów. Według obliczeń, obszar wykonanych oprysków to ponad 600 hektarów. Koszt akcji sięgnął ponad 50 tysięcy złotych! I napiszemy jeszcze raz – NIE DOŁOŻYLIŚMY DO ZADANIA ANI GROSZA.

Gminie Dębica, panu Wójtowi Stanisławowi Rokoszowi, dyrektorowi GOSiR Krzysztofowi Lipczyńskiemu jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Dziękujemy również za pomoc naszym niezawodnym strażakom z OSP Sieniawa na czele z komendantem miejsko-gminnym Erykiem Ceglakiem.

https://www.sieniawa.pl/

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow