Pamiętajmy…

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Pamiętajmy…

Na facebookowym profilu Instytut Historii Miasta Kańczugi / The Historical Institute of Kańczuga pojawiły się plakaty z podpisami. Na ilustracjach przedstawionych jest kilkanaście osób z terenu gminy Kańczuga, które trafiły do Oświęcimia. 31 stycznia 2020 każdy, kto chciałaby oddać hołd poległym może to zrobić w Kańczudze właśnie. 


KL Auschwitz był największym z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków Zagłady. Życie straciło tu ponad 1,1 mln mężczyzn, kobiet i dzieci.


Na  facebookowym profilu Instytut Historii Miasta Kańczugi / The Historical Institute of Kańczuga czytamy- 31 stycznia o godz. 10 oddamy hołd urodzonym w Kańczudze ofiarom niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz-Birkenau. Podczas uroczystości obecni będą, Dr. Renata Frankel – ocalała z Holokaustu, Prof. Wacaław Wierzbieniec – Uniwersytet Rzeszowski oraz Jeffrey Cymbler – Syn więźnia KL Auschwiz. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym symbolicznym wydarzeniu. Pamięć o wszystkich więźniach i ofiarach Hitleryzmu jest naszym obowiązkiem. Dużą cześć więźniów pochodzących z Gminy Kańczuga stanowili mieszkańcy Rączyny. 31 stycznia złożymy wieniec ku ich pamięci! #NigdyWięcej- piszą twórcy facebookowego profilu.


BO


Fot. Facebook Instytut Historii Miasta Kańczugi / The Historical Institute of Kańczuga

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow