Jawornik Polski i Sieniawa wśród  liderów inwestycji w regionie

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Jawornik Polski i Sieniawa wśród  liderów inwestycji w regionie

Niedawno na portalu Twoje miasto Przeworsk informowaliśmy, że gmina miejska Przeworsk znalazła się wśród najbogatszych gmin w województwie podkarpackim, zaś gmina Jawornik Polski  należy do tych najbiedniejszych. Jednakowoż gmina z granicy powiatu jest w dziesiątce, gmin które w latach 2016-2018 wydawały najwięcej na inwestycje! Jeszcze więcej wydała gmina Sieniawa, która plasuje się bardzo wysoko w zestawieniu. 


O tym, że gmina miejska Przeworsk jest wśród 20 najbogatszych na Podkarpaciu pisaliśmy tutaj:
http://mojprzeworsk.pl/2019/10/gmina-przeworsk-wsrod-najbogatszych-wojewodztwie/


Z kolei o sytuacji Jawornika Polskiego, który upasał się wśród gmin najbiedniejszych w województwie pisaliśmy tutaj:
http://mojprzeworsk.pl/2019/10/jawornik-polski-wsrod-najbiedniejszych-gmin-wojewodztwie/


Sam powiat przeworski jest też bardzo nisko jeśli chodzi o zarobki mieszkańców. Zarobki mieszkańców powiatu przeworskiego są daleko za czołówką. Na 380 powiatów w Polsce nasz jest na 349 miejscu w rankingu .  Dziewiętnasty w województwie Podkarpackim ze średnimi zarobkami 3622,54 zł. 

(pisaliśmy o tym tutaj: http://mojprzeworsk.pl/2019/08/powiat-przeworski-jednym-najgorzej-zarabiajacych-pracownikow-polsce/)


Mimo iż Jawornik Polski jest jedną z najuboższych gmin  na Podkarpaciu to inwestuje bardzo dużo. Gmina ta znalazła się wśród  20 gmin i miast z województwa podkarpackiego, które w latach 2016-2018 wydawały najwięcej na inwestycje (w przeliczeniu na 1 mieszkańca). Jawornik Polski zajmuje wysokie 7 miejsce z wydatkami inwestycyjnymi na 1 mieszkańca w kwocie 1409,58 zł. jeszcze wyżej uplasowała się gmina Sieniawa, która zajęła 3 miejsce w tym rankingu. W Sieniawie w latach 2016-2018 na inwestycje (w przeliczeniu na 1 mieszkańca) wydano aż 1731,56zł. Więcej od Sieniawy wydała tylko  gmina Krosno i Solina. Świetne wyniki inwestycyjne gmin z naszego powiatu  świadczą o zaradności gospodarzy, którzy inwestując rozwijają „Mało Ojczyzny” mieszkańców”


BO

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow