Gratulacje dla Zespołu Śpiewaczego „DĘBOWIANIE ” z Dębowa

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Gratulacje dla Zespołu Śpiewaczego „DĘBOWIANIE ” z Dębowa

W niedzielę 12 stycznia, Pawłosiów był stolicą kolędowania. W kościele parafialnym pw. św. Piotra i Pawła odbył się „XXI  Regionalny Przegląd  Grup Śpiewaczych”. Na scenie zaprezentowało się 15 zespołów z powiatów: przeworskiego, przemyskiego, lubaczowskiego i jarosławskiego. Dla słuchaczy była to wręcz uczta duchowa, gdyż zespoły zaprezentowały około trzydziestu w większości starych, zapomnianych kolęd      i pastorałek o tematyce religijnej i świeckiej, kolęd dla gospodarza i gospodyni, kolęd dla panny. Nie zabrakło również tematów patriotycznych. Przegląd poprzedziła uroczysta msza święta w intencji jego uczestników. W jury zasiedli podkarpaccy znawcy tematyki folklorystyczno – kolędniczej: etnomuzykolog – Jolanta Danak – Gajda, muzyk – Stanisław Baryła oraz folklorysta Bartosz Gałązka.

Decyzją Jury nagroda główna Gand Prix została przyznana zespołowi „Pawłosiowianie”.

Dwa równorzędne I miejsca zostały przyznane zespołom „Ujeźniacy” z Ujeznej i z Rożniatowa. Dwa równorzędne II miejsca przyznano dla zespołów „Wierzbianie” z Wierzbnej i „Grzęszczanie” z Grzęski.

Trzecie miejsca otrzymały zespoły „Dolanie” z Gniewczyny Trynieckiej, „Dębowianie” z Dębowa i „Dzikowianie” ze Starego Dzikowa.

Ponadto wyróżniono zespoły: „Cantus” z Gorliczyny, „Krzeczowiczanki” z Krzeczowic, zespół z Maćkówki, zespół „Biesiada” z Tuczemp, zespół z Kisielowa, ze Studziana i z Wyszatyc.

 

Gmina Gać

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow