Uczennica „Dwójki” Magdalena Prychoceń najlepsza w Sanoku

Młoda sportsmenka z przeworskiej „Dwójki” zapisała na swoim koncie kolejny znakomity występ sportowy. Magdalena Prychoceń, uczennica klasy VIII C Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku, zdominowała rywalizację biegową podczas prestiżowych zawodów lekkoatletycznych w Sanoku.

Zawody, które odbyły się w sobotę 6 czerwca 2026 roku, zgromadziły na starcie utalentowanych biegaczy z całego regionu. Reprezentantka Przeworska nie dała jednak szans swoim rywalkom w biegach sprinterskich.

  • Dystans: 300 metrów,
  • Wynik: 1 miejsce i złoty medal mistrzostw Sanoka,
  • Rezultat czasowy: 42.74 sekundy.

Uzyskany na sanockiej bieżni wynik jest nowym, fenomenalnym rekordem życiowym młodej zawodniczki. Czas poniżej 43 sekund na dystansie 300 metrów w tej kategorii wiekowej potwierdza jej ogromny talent, wysokie predyspozycje szybkościowo-wytrzymałościowe oraz doskonałe przygotowanie do sezonu letniego. Gratulujemy Magdalenie oraz jej trenerom i życzymy kolejnych udanych startów na stadionach lekkoatletycznych!

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku