Od lat zajmuje miejsce parkingowe! Dlaczego nikt nic z tym nie zrobi?

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Od lat zajmuje miejsce parkingowe! Dlaczego nikt nic z tym nie zrobi?

Niedawno na naszym portalu Twoje miasto Przeworsk pisaliśmy o kierowcach, których przerasta parkowanie w malutkim mieście ich własnym samochodem. Jednak każdy w Przeworsku kto od 9.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku chce zaparkować  wokół rynku, wie jak ciężko jest znaleźć wolne miejsce. Jedno bezcenne miejsce od lat zabiera wrak audi. Dlaczego nikt nic z tym nie zrobi?
Skoro rynek ma być wizytówką miasta to dlaczego taką trudność sprawia zadbanie o niego? Przeworszczanie i mieszkańcy całego powiatu mają problem z parkowaniem w centrum malutkiego Przeworska. Czasem to wręcz niemożliwe, jednak nikt od lat nie zareagował w związku z wrakiem audi, który stoi bardzo blisko Ratusza. Wrak zarósł juz trawą, ściągnięto z niego tablice rejestracyjne. Z kół zeszło powietrze. Co zatem robi ten wrak w centrum miasta? Zabiera miejsce parkingowe. Tylko i wyłącznie.


Czy można coś zrobić z tym porzuconym samochodem? Otóż okazuje się, że tak, trzeba tylko trochę dobrej woli. Stare pojazdy można usunąć z parkingów. Jak wygląda procedura na obszarze publicznym? – W przypadku braku tablic rejestracyjnych i winiety, auto można odholować natychmiast. Jeśli jednak rejestracja znajduje się w samochodzie to Straż Miejska musi poinformować właściciela, że powinien on się nim zająć, bo jeśli tego nie zrobi to po 6 miesiącach bez reakcji zostanie usunięty. Artykuł 50a prawa o ruchu drogowym stanowi, że pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza – powiedział  Adam Szeląg, rzecznik prasowy rzeszowskiej policji. -Problem z usunięciem pojazdu zdarza się najczęściej na osiedlach, gdzie nie jest ustanowiona „Strefa ruchu”. W takiej sytuacji Straż Miejska oraz Policja mają związane ręce.  Jeśli nie ma odpowiednich znaków na drodze, to nic nie można zrobić . Najlepiej wtedy nakłonić zarządcę, aby uruchomił procedury do ustanowienia na drodze stosownego znaku- dodał A. Szeląg. 


Skoro jest możliwość uśnięcia tego wraku, dlaczego nikt nic z tym nie zrobi? Wszak stoi  w tym miejscu od lat…

 

Dziękujemy, że czytasz  mojprzeworsk.pl

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow