Wóz strażacki porwany przez rzekę- w środku 5 osobowa rodzina i dwóch strażaków

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Wóz strażacki porwany przez rzekę- w środku 5 osobowa rodzina i dwóch strażaków

W nocy z 26/27 czerwca br., Zespół Ratowniczy Zintegrowanej Służby Ratowniczej wspólnie z Wodnym Pogotowiem Ratunkowym, realizował działania na terenie powiatu przeworskiego w województwie podkarpackim. Działania polegały na pomocy w usuwaniu skutków „powodzi błyskawicznej” do której doszło na terenie powiatu przeworskiego.


Około godziny godziny 01:00 , ratownicy Zintegrowanej Służby Ratowniczej wspólnie z Wodnym Pogotowiem Ratunkowym, w rejonie ulicy Piłsudskiego na terenie miejscowości Kańczuga dostrzegli wóz strażacki, który został porwany przez rzekę. Ratownicy niezwłocznie przystąpili do akcji ratowniczej.


„Około 1 w nocy w rejonie ulicy Piłsudskiego, dostrzegliśmy wóz strażacki, który porwała rzeka, za tym wozem jechał jeszcze jeden samochód typu bus, który utracił przyczepność i został również porwany przez wodę. Niezwłocznie zwodowaliśmy łódź ratowniczą Wodnego Pogotowia Ratunkowego i podpłynęliśmy do wozu straży pożarnej, który porwała woda. W samochodzie znajdowało się dwóch strażaków oraz 5 osobowa rodzina, która wcześniej została ewakuowana przez strażaków z zalanego domu. W zatopionym wozie znajdowało się troje dzieci-najmłodsze miało 6 lat. Po wybiciu szyby w wozie strażackim w pierwszej kolejności podebraliśmy do łodzi trójkę dzieci, zabezpieczając równocześnie pojazd OSP. W kolejnej turze samochód opuściły osoby dorosłe” – mówi Dawid Burzacki, dowódca zespołu ratowniczego. 


Po odstawieniu osób na brzeg, podpłynęliśmy do kolejnego pojazdu, z którego ewakuowaliśmy jedną osobę dorosłą. Łącznie z dwóch aut wydobyliśmy 8 osób w tym trójkę dzieci i dwóch strażaków OSP.


Na podkreślenie zasługuje fakt, że ratownicy Zintegrowanej Służby Ratowniczej i Wodnego Pogotowia Ratunkowego to ochotnicy, którzy swój wolny czas, kosztem wielu wyrzeczeń poświęcają właśnie na tego typu działania. 

         
Materiały od : Zintegrowana Służba Ratownicza

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow