Warszawa i Pomorze przekażą pieniądze na zalane tereny w powiecie przeworskim

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Warszawa i Pomorze przekażą pieniądze na zalane tereny w powiecie przeworskim

Po powodziach, które dotknęły nasz region gminy mają ogromne wydatki, których same nie są w stanie unieść. Z pomocą przychodzą inne samorządy. Rafał Trzaskowski prezydent Warszawy zapowiedział, że Podkarpacie od stolicy dostanie prawie 2 mln zł na usuwanie skutków powodzi. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zapowiedziała przekazanie pół miliona zł na pomoc powodzianom.

 
Rafał Trzaskowski napisał na swoim facebooku – Trudny czas wymaga solidarności. My, samorządowcy, dobrze o tym wiemy. Dlatego zdecydowałem, że Miasto Stołeczne Warszawa powinno wesprzeć podkarpackie gminy dotknięte niedawnymi ulewami. Uchwałą o przekazaniu łącznie 1,9 mln zł pomocy zajmą się na najbliższej sesji stołeczni radni. Pomoc zostanie skierowana do gminy Markowa, gminy Łańcut, gminy Jawornik Polski, miasta i gminy Sieniawa, miasta i gminy Kańczuga, gminy Przeworsk, miasta Jasło, miasta Kołaczyce oraz gminy Brzyska. Już wcześniej stolica wsparła gminę Jasło- czytamy w poście. Za ten gest podziękowała już Urząd Miasta i Gminy Kańczuga na swoim profilu w mediach społecznościowych.  


Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Gdańska,  która w tym samy czasie przebywała z wizytą na Podkarpaciu również zapowiedziała wsparcie – Cieszę się, że możemy być razem w Rzeszowie, Chmielniku, Jaworniku, w tych miejscach, w których należy się dzisiaj nad ludzkim losem. I solidarnością, tą pisaną przez małe „s”. Gdańsk wspomoże Podkarpacie sumą 500 tysięcy złotych, z czego 300 tysięcy zostanie przekazane gminie Chmielnik(…) A potem do Jawornik, któremu przekażemy 200 tysięcy złotych –  powiedziała Alksandra Dulkiewicz.


TMP

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow