Sytuacja jest dramatyczna, a prognozy mało optymistyczne

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Sytuacja jest dramatyczna, a prognozy mało optymistyczne

Most w Siedleczce całkowicie zalany. Droga do Łopuszki Wielkiej nieprzejezdna. Na miejscu przy stacji paliw kilkaset osób, wozy strażackie i policja. Na drodze do Jawornika Polskiego w newralgicznie niebezpiecznych miejscach Policja zamknęła ruch. Zbiornik Prewencyjny w Siedleczce przelewa się. Sytuacja jest naprawdę bardzo trudna. Na miejscu są strażacy z łodziami. Nie wiadomo kiedy fala dojdzie do Przeworska, gdyż idzie wolniej niż zakładano.

MeteoReporter.pl prognozuje:

🔸 Niestety, ale pobieżna analiza prognoz numerycznych na jutrzejsze popołudnie dla województwa podkarpackiego pozwala przypuszczać, że jutro burze mogą być jeszcze silniejsze i liczniejsze, przechodząc dokładnie nad regionami, które zostały dotknięte dzisiejszym żywiołem. Jutro w regionie Podkarpacia pojawi się bardzo wysoka wodność troposfery, duże uskoki wiatru i mocno niestabilna masa powietrza.

🔸 Połączenie tych czynników może zaowocować jutro rozwojem licznych i silnych burz zarówno w postaci aktywnych burz wielokomórkowych jak i groźnych superkomórek wysokoopadowych z nawalnymi opadami deszczu i gradobiciami do 3 cm. Bardzo ciężka sytuacja jaka panuje na Podkarpaciu po przejściu ulew tylko się pogorszy. Do następnych gwałtownych burz dzieli nas mniej jak 24h ⚠️⚠️

Zdjęcie: https://www.facebook.com/watch/?v=3127509507342851

 

Monitoring i mapa stacji w inku poniżej: https://monitoring.prospect.pl

 

 

Poniżej komunikat Burmistrza miasta Przeworska:

W związku z gwałtownymi opadami deszczu, jakie miały miejsce dzisiaj w południowej części powiatu przeworskiego wezbrały wody rzeki Mleczki z dopływami, co spowodowało powódź w Handlach Szklarskich i miejscowościach przyległych.

Znaczna część wody została zatrzymana w polderze w Siedleczce, jednak woda przelała się przez koronę wałów, skutkiem czego na terenie miasta Przeworska, wzdłuż rzeki Mleczki możliwe jest wystąpienie podtopień.
Burmistrz Miasta Przeworska apeluje o zachowanie spokoju oraz zabezpieczenie sprzętu, urządzeń oraz pojazdów znajdujących się w obszarze możliwych podtopień. Prosimy o wykonywanie poleceń funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej.

Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie określić kiedy fala spiętrzonej wody dotrze do miasta. Profilaktycznie, Burmistrz Miasta Przeworska polecił otworzyć śluzy na Jazie, co spowodowało obniżenie lustra wody. Poziom rzeki Mleczki jest stale monitorowany w sposób bezpośredni i elektroniczny pomiar stanu wody.

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow