Sukcesy młodzieży z przeworskiej „Jagiellonki”

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Sukcesy młodzieży z przeworskiej „Jagiellonki”

Zakończył się pierwszy semestr roku szkolnego 2020/2021. Od połowy października w związku z trwającą pandemią realizowaliśmy nauczanie w systemie zdalnym podobnie jak wszystkie szkoły w naszym kraju. Zamknięcie w domach i ograniczenie bezpośrednich kontaktów uczniów ze szkołą i  z nauczycielami  nie stanowi, jak się  okazuje,  najmniejszej przeszkody w rozwijaniu talentów i realizowaniu pasji artystycznych przez młodzież przeworskiej „Jagiellonki”. Nasze uczennice: Marysia Wojnarowicz (2f) oraz Ola Tworek (2b) intensywnie pracowały, przygotowując się do udziału w licznych konkursach wokalnych.

Mam przyjemność zaprezentować ich osiągnięcia w 1. semestrze roku szkolnego 2020/2021.

Maria Wojnarowicz:

13. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, kategoria: Integracyjne duety muzyczne – III miejsce.
A oto krótka relacja Marysi z udziału w ww. konkursie:

Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” odbył się w dniach 6-9.10 w Bochni. Jest to festiwal, w którym jesteśmy łączeni w duety -osoba niepełnosprawna z osobą pełnosprawną. Poznajemy się na miejscu, tam wybieramy piosenkę. Przez trzy dni prowadzone są warsztaty przez profesjonalnych muzyków, przygotowujące nas do końcowego festiwalu.

Zostałam dobrana do duetu z Anią – wspaniałą wokalistką i autorką tekstów, która traci zarówno wzrok jak i słuch. Przeżyłyśmy razem wspaniałe chwile, a mimo dużej różnicy wieku między namidogadywałyśmy się naprawdę dobrze. Atmosfera na festiwalu jest cudowna. Mimo że jest to konkurs, to jakakolwiek rywalizacja schodzi na drugi plan. Chodzi tu o relację jaką stworzymy, o naszą INTEGRACJĘ.  

Większość odbiera osoby niepełnosprawne jako problem, sądząc, że trzeba im ciągle pomagać. Prawda jest taka, że to my potrzebujemy ich pomocy. Energia, radość, którą wnoszą wszędzie, jest naprawdę niesamowita. To właśnie od nich możemy się najwięcej nauczyć.

 Łzom radości, ale też smutku związanego z wyjazdem nie było końca. Jest to miejsce, do którego chce się wracać.

VII edycja konkursu „Wiersze, proza i piosenki o Powstaniu Warszawskim”, kategoria piosenka, 9.10.2020r, Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki – II miejsce
Konkurs Patriotyczny pt. „Ojczyzna w poezji, rysunku oraz pieśni i piosence”, kategoria: pieśń i piosenka, Zarzecze, 2020 – I miejsce
Konkurs Wokalny „ZAINSPIROWANI…BODO, ORDONÓWNA, FOGG” – Łukowski Ośrodek Kultury, 4.11.2020 – I miejsce
XIV edycja Konkursu Piosenki „Śpiewamy Przeboje Naszych Rodziców – Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie, 2020 – Nominacja do Konkursu Finałowego.
XXI Przegląd Kolęd i Pastorałek „Od nieba do nieba” – Dom Kultury w Hałcnowie, Bielsko-Biała 2021 – III miejsce.
XVI Regionalny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Zkolędą przez wieki” – Gać 2020/2021 – III miejsce.
Aleksandra Tworek:

Finalistka XXVII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Szwarlika w Będzinie.
Finalistka 4. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Świątecznej i Zimowej HU HU HA!
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

https://www.powiatprzeworsk.pl/

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow