Studzian pomaga powodzianom

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Studzian pomaga powodzianom

Coraz więcej lokalnych społeczności zbiera dary, oraz pieniądze na pomoc powodzianom z naszego powiatu. Pierwszy z inicjatywą wyszedł samorząd  Gminy Tryńcza, który uchwałą Rady Gminy przekazał 20 tys. zł gminie Jawornik Polski na usuwanie skutków powodzi. Teraz w pomoc angażują się mniejsze jednostki. W Studzianei przez kilka dni zbierano pieniądze dla powodzian.

– Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom, za włączenie się w akcję pomocy powodzianom. Naszej jednostce OSP Studzian i każdemu, kto razem ze mną zbierał pieniądze. W sumie wszyło 15 tys. 27 zł. To bardzo dobry wynik, więc ja z całego serca pragnę podziękować każdemu darczyńcy. Pieniądze na pewno pomogą osobom poszkodowanym w powodzi. W taki trudnej chwili musimy pokazać, że jesteśmy razem, że nie ma żadnych podziałów- powiedział Sołtys Antoni Żyła.


Sołtys wsi Studzian Antoni Żyła, wraz z Rada Sołecką prze kilka dni minionego tygodnia odwiedzali mieszkańców i zbierali pieniądze dla osób poszkodowanych w powodzi, która nawiedziła nasz powiat 26 czerwca 2020 roku. W akcję włączyła się miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej  w Studzianie i Rada Sołecka. Mieszkańcy chętnie dzielili się datkami dla osób pokrzywdzonych przez żywioł. W sumie udało sie uzbierać ponad kilka tysięcy złotych, które trafią do najbardziej poszkodowanych. Oby ludzi dobrego serca była jak najwięcej wokół nas.  #Dobrowraca


TMP

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow