Starostwo krytykuje media? Kto i co przedstawił na Radzie Muzeum

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Starostwo krytykuje media? Kto i co przedstawił na Radzie Muzeum

Zazwyczaj nie wchodzimy w polemikę z nikim. To co mamy do powiedzenia z reguły jest napisane. Codziennie od 10 lat pracujemy i staramy się być obiektywni. Prezentujemy na naszej stronie informacje z każdej gminy, urzędu czy ze służb pracujących na terenie powiatu. Pokazujemy wszystkich bez znaczenia, do której partii przynależą. Promujemy każdą imprezę, nad którą mamy patronat i chwalimy wszystkich za sukcesy. Zadajemy pytania włodarzom i samorządowcom z różnych ugrupowań politycznych. 


Przedstawiamy i chwalimy nawet tych samorządowców, którzy się na nas obrazili, kiedy pisaliśmy o nich źle. Pokazujemy tych z prawa i tych z lewa, tych ze środka, tych z kościoła, z trybun, ze sportu, czy artystów. Wszystkich. 


Na naszej stronie codziennie znajdują Państwo informacje ze wszystkich gmin powiatu, oraz z samego miasta Przeworska i Starostwa powiatowego. Co więcej publikujemy też ogłoszenia dotyczące parafii, czy konkretnych szkół i placówek.  Chociaż, nie wszyscy potrafią znieść, że jesteśmy niezależni. 


Tak, Burmistrz nie wydał zgody na prowadzenie naszego portalu, Wójt i Proboszcz też nie. Nie musieli. W sądzie zarejestrowaliśmy się jako lokalne medium i tak funkcjonujemy. Nikt nas nie kupił, pracujemy bez wynagrodzeń. Uważając, że nasza mała społeczność zasługuje na portal informacyjny. Ten jest nasz, a jeśli członkowie jakiegoś ugrupowania mają ochotę na pisanie „pod nich” artykułów, to zawsze mogą sobie kupić jakieś media, albo je założyć po prostu!


Ostatnie dni były dla nas dość dziwne.  Zaczęło się od Rady Muzeum w Przeworsku. Starostwo jest zdegustowane faktem w jaki sposób przedstawiliśmy post Burmistrza, który poinformował społeczeństwo na swoim fanpage, że został członkiem Rady Muzeum.  Po tym jak włodarz Przeworska zamieścił informację o tym, oraz przedstawił innych członków Rady i plan działania tej komórki w całości skopiowaliśmy to na naszą stronę (posiedzenie było w piątek wieczorem 26 lutego, informacja na oficjalnym profilu Burmistrza pojawiła się w poniedziałek 1 marca). Ani Starostwo, ani Muzeum wcześniej nie przedstawiło takiej informacji. Naszą skopiowaną z fanpage Burmistrza wiadomość okrasiliśmy wpisem  na naszym Facebooku:


"Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska przekazał fantastyczną wiadomość. Został członkiem Rady Muzeum w Przeworsku i przedstawił plan działania rady na rok 2021 Jednym z założeń jest projekt rewaloryzacji parku oraz konserwacja, remont, przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku oranżerii na działalność wystawienniczo-konferencyjną Wielu z nas czekało na taki krok latamiWięcej informacji na naszej stronie ".


Po tym wpisie dostaliśmy telefon od zdenerwowanej przedstawicielki Starostwa żądającej usunięcia lub edytowania wpisu, bo ten jest "kłamliwy". Jednak okazało się, że to nie cały wpis jest zły, a dokładnie stwierdzenie, że to Burmistrz przedstawił plan Rady! Chociaż to Burmistrz Leszek Kisiel jako pierwszy i tego dnia jako jedyny z obecnych na spotkaniu takowy plan przedstawił za pomocą mediów społecznościowych: cyt. Podczas posiedzenia Rada Muzeum zatwierdziła plan pracy na rok 2021 … Zdenerwowanej przedstawicielce Starostwa tłumaczyliśmy, że to, iż Włodarz Przeworska przedstawił plan działania Rady oznacza jedynie to, że przedstawił plan działania Rady (jako pierwszy i jedyny wówczas) mieszkańcom powiatu na swoim fanpage. 

Dla wszystkich tych, co źle zrozumieli wpis na naszym Facebooku tłumaczymy, a nawet prostujemy: Burmistrz przedstawił plan działania Rady Muzeum na swoim Fb, który został przedstawiony podczas pierwszego posiedzenia Rady przez dyrektora Muzeum.

Nie chcemy stawać po żadnej stronie a jedynie pragniemy przekazywać informacje. Tylko niestety ta wspaniała wiadomość, pozytywna i w gruncie rzeczy dobra dla wszystkich stała się kością niezgody. Pani, która do nas zadzwoniła żądała sprostowania informacji, 'że to nie Burmistrz przedstawił, to co przedstawiła Rada, jako pierwszy, tylko Dyrektor przedstawił założenia Rady'. Problem w tym, że wzięliśmy informację z profilu Burmistrza, który  jako pierwszy i jedyny tego dnia przedstawił co na Radzie Muzeum zostało przedstawione. 


Starostwo tego nie zrozumiało? Po dwóch dniach dostaliśmy pismo, które prezentujemy w całości. Choć jest ono napisane w sposób oskarżycielski i w tonie, który ciężko przyjąć za chęć współpracy, lub chociażby za słowo dziękuję za bezinteresowne wsparcie i promocję czy to Muzeum czy Starostwa. 


Odnosząc się do otrzymanego pisma sprawdziliśmy i przypominamy Włodarzom Powiatu, iż Radę Muzeum powołuje Rada Powiatu, a nie Starosta czy Wicestarosta jednoosobowo. (Rada Muzeum powołana została na mocy Uchwały Nr XX/211/21 Rady Powiatu Przeworskiego z dnia 5 lutego 2021 r. )

Co ważniejsze, nie powielajmy standardów z innych znanych mediów, że kiedyś wszystko było złe, teraz odkąd jest nowa władza jest dobrze i będzie dobrze pod warunkiem, że tylko ta konkretna władza będzie rządzić, bo jak będą inni to nastąpi katastrofa, przed którą jesteśmy ostrzegani. Media tak działać nie powinny i temu nie będziemy hołdować. 


Dzisiaj Starostwo nas oskarża podnosząc, że jesteśmy tubą władzy zapominając, ile razy pisaliśmy o ich jednostce, chwaląc i ciesząc się z sukcesów tej instytucji. Zapomniało, że promowaliśmy tak wiele razy ich przedsięwzięcia i w końcu przekazaliśmy dobrą nowinę dla mieszkańców odnośnie Muzeum. Co prawda po Burmistrzu, ale nikt inny tego nie opublikował wówczas, a ani Muzeum, ani Starostwo nie zabiegało o to, żeby nas o tym poinformować wcześniej. 


Wszystko co robimy, robimy z własnej dobrej woli. Nie oglądając się na poglądy polityczne. 


Portal Twoje miasto Przeworsk codziennie czyta przynajmniej kilka tysięcy osób (miesięcznie średnio  24 440 unikalnych użytkowników/ 79 788 odsłon- dane z ostatniego miesiąca).


Dla wszystkich, którzy mieszkają w tym mieście i robią coś wartościowego oczywistym powinno być, że dobra współpraca przyniesie wiele dobrego. W zamian tego dostajemy taki list.

TMP

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow