Rośnie ognisko koronawirusa w powiecie przeworskim

Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Rośnie ognisko koronawirusa w powiecie przeworskim

Sanepid podał najnowsze dane dotyczące ognisk koronawirusa na Podkarpaciu. Wszystkie dotyczą szpitali i DPS. Niestety rośnie też ognisko koronawirusa w przeworskiej placówce medycznej. Bardzo dużo zakażeń jest też z samej gminy Przeworsk, które nie mają związku z ogniskiem w lecznicy.
OGNISKA KORONAWIRUSA STAN NA 09/10/2020

Powiat brzozowski
DPS dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Starej Wsi -w ognisku łącznie potwierdzono 24 pozytywne przypadki zakażenia SARS CoV-2 w tym u 16 podopiecznych oraz 8 osób z personelu. Podjęto następujące działania: personel z dodatnim wynikiem pozostaje w izolacji domowej, osoby ze styczności objęto kwarantanną, badania pacjentów i personelu w toku. 
Szpital Specjalistyczny w Brzozowie, Oddział Wewnętrzny – w wyniku przeprowadzonych badań przesiewowych w ognisku łącznie potwierdzono 16 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 w tym u 9 pacjentów oraz 7 osób z personelu medycznego. Oddział został zamknięty, wstrzymano przyjęcia i wypisy, personel z dodatnim wynikiem pozostaje w izolacji domowej, osoby ze styczności objęto kwarantanną. 


Powiat mielecki
Szpital Specjalistyczny w Mielcu – na dzień 08-10-2020 potwierdzono wynik dodatni u 38 osób w tym 4 pacjentów i 34 osób z personelu . W placówce wstrzymano przyjęcia i wypisy, oraz pracę poradni specjalistycznych. 


Powiat przemyski
NZOZ DIAVERUM w Przemyślu łącznie do dnia 9 października w ognisku potwierdzono 40 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 w tym u 28 pacjentów oraz 21 osób z personelu medycznego i 2 osób z kontaktu. Podjęto następujące działania:- oddział nefrologii zamknięty, stacja dializ przyjmuje pacjentów z zachowaniem odpowiednich procedur i reżimu sanitarnego, trwają badania pacjentów i personelu medycznego, osoby ze styczności objęto kwarantanną, na bieżąco prowadzona jest dekontaminacja pomieszczeń podmiotu leczniczego zgodnie z wytycznymi. 


Powiat jarosławski
Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu – na dzień 9 października potwierdzono łącznie 38 wyników dodatnich w tym u 10 pacjentów i 25 osób personelu medycznego i 3 osób personelu pomocniczego. W placówce wstrzymano przyjęcia i wypisy, na bieżąco prowadzona jest dekontaminacja pomieszczeń. 


Rzeszów i powiat rzeszowski
Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2: w wyniku badań przesiewowych łącznie potwierdzono wynik dodatni u 33 osób z personelu medycznego i pomocniczego. Wszystkie osoby ze styczności objęto kwarantanną. Trwa dochodzenie epidemiologiczne. 
Dom Pomocy Społecznej w Rzeszowie ul Sucharskiego – do dnia 9 października potwierdzono łącznie w ognisku 95 wyników dodatnich w tym: 55 pensjonariuszy i 39 osób z personelu i 1 osoby z kontaktu. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.
PROFAMILIA Rzeszów – łącznie w ognisku potwierdzono 27 pozytywnych przypadków u osób z personelu medycznego i 3 osób z kontaktu. Podjęto następujące działania: wstrzymano do 11.10.2020r. udzielanie wszystkich świadczeń planowych. Trwa dochodzenie epidemiologiczne. 
Ognisko Szpital MSWiA (transmisja rozproszona, brak powiązań)- na dzień 8 października potwierdzono 12 wyników dodatnich w tym 10 pacjentów i dwóch osób z personelu – wstrzymano przyjęcia w placówce, trwa dochodzenie epidemiologiczne. 


Powiat stalowowolski
Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej, Oddział Psychiatryczny – w ognisku łącznie potwierdzono 21 pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2 w tym u 17 pacjentów oraz 4 osób z personelu medycznego. Oddział został zamknięty, wstrzymano przyjęcia i wypisy, personel z dodatnim wynikiem pozostaje w izolacji domowej, osoby ze styczności objęto kwarantanną, trwają badania pacjentów i personelu medycznego.


Powiat przeworski
SP ZOZ Przeworsk Oddział Geriatrii – łącznie w ognisku potwierdzono do dnia 9 października 21 przypadków zakażenia wirusem SARS CoV-2 w tym u 7 osób z personelu medycznego i 14 pacjentów. Wstrzymano przyjęcia. 


 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow