Rejestracja pojazdu w przeworskim wydziale komunikacji

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Rejestracja pojazdu w przeworskim wydziale komunikacji

Nasz Czytelnik zgłosił sie do nas z prośbą o interwencje ws. rejestracji pojazdu w przeworskim Starostwie. – "Kolejny dzień próbuje sie umówić na jakąkolwiek godzinę  i ciągle wszytko zajęte! Za to kwitnie handel numerkami w Internecie. Zróbcie  z tym coś. Zarejestrowanie samochodów Przeworsku to jakiś cud" – napisał do nas Pan Andrzej. Czy faktycznie jest tak źle?

Pan Andrzej napisał do nas  13 grudnia 2020 roku. Od tego czasu 16 razy w różnych porach i w różne dni próbowaliśmy zdobyć takowy numerek potrzebny do rejestracji samochodu. Najczęściej oczywiście tuz po 8.00 rano na stronie  https://rejestracja.powiatprzeworsk.pl pojawiał  sie nam tylko komunikat, że brak jest dostępnych terminów. Sprawdzaliśmy dane w okresie przed świętami Bożego Narodzenia i tuż po. Nie weryfikowaliśmy tego w innym miesiącu i w datach innych niż od 13 do 30 grudnia z wyłączeniem dni świątecznych. Nam nie udało się zdobyć numerka. Napisaliśmy w tej sprawie do Starostwa Powiatowego w Przeworsku. 


"W Przeworsku zauważalny jest problem z rejestracją samochodu. Ludzie w internecie handlują numerkami, bo przez wiele dni, a nawet tygodni nie mogą się zarejestrować do Państwa.  Ile osób przyjmowanych jest na jedną roboczą godzinę? Czy system z którego Państwo korzystają jest wydolny wg. Państwa, skoro o żadnej godzinie w ciągu doby nie można się zarejestrować? Czy ktoś od Państw próbował przez Internet zapisać się do Wydziału Komunikacji, żeby zobaczyć z czym muszą borykać się posiadacze nowych samochodów? "


Sprawę przybliżał nam – Tomasz Kotliński, Naczelnik  Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Przeworsku


– W odpowiedzi na pismo z dnia 30 grudnia 2020 r. wyjaśniam, że sytuacja epidemiczna w kraju wymusiła zmiany w sposobie obsługi petentów. Organizacja pracy w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg w tym szczególnym okresie zorganizowana jest tak aby wszyscy interesanci mieli do wyboru różne formy załatwiania spraw:
– przez internet (www.esp.pwpw.pl, https://obywatel.gov.pl/, e-PUAP), 
– rezerwację wizyty przez stronę starostwa: https://rejestracja.powiatprzeworsk.pl (na dany dzień i godzinę), 
– złożenie dokumentacji pojazdu w biurze podawczym, 
– wysłanie dokumentacji tradycyjną pocztą.


Odnosząc się do zarzutu „handlu numerkami”, rzeczywiście jakiś czas temu pojawił się taki problem, że osoby nie zainteresowane wizytą w wydziale komunikacji rezerwowały kolejkę blokując w ten sposób możliwość dokonania rezerwacji osobom zainteresowanym. Przeszkoda ta została usunięta poprzez dodanie na stronie rezerwacji komunikatów o treści: „Zabrania się dokonywania rezerwacji terminów w celu ich dalszego przekazywania (w tym odstąpienia lub odsprzedania)” oraz „Stwierdzenie niezgodności danych dotyczących właściciela zgłoszonych przy rezerwacji wizyty skutkuje odmową obsługi interesanta”. Ponadto, pracownik wydziału na bieżąco weryfikuje rezerwacje dokonywane w większej ilości przez jedną osobę, w przypadku nie potwierdzenia rezerwacji przez taką osobę rezerwacje te są usuwane, co powoduje odblokowywanie wolnych terminów. Jeśli natomiast chodzi o zarzut braku możliwości dokonania rezerwacji wizyty przez wiele tygodni przyznaję, że jest bardzo duże zainteresowanie wizytami w wydziale komunikacji, spowodowane jest to m.in. wprowadzeniem od 1 stycznia 2020 r. kar za naruszenie obowiązku rejestracji pojazdu lub obowiązku zawiadomienia starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu w terminie 30 dni ale nieprawdą jest, że nie ma możliwości dokonania rezerwacji wizyty w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg, na potwierdzenie tego załączam „zrzuty ekranu” z 4 i 5 stycznia 2021 r. z dostępnymi terminami rezerwacji. W przypadku braku dostępnych terminów, nowe terminy na kolejne dni pojawiają się w dni robocze o godz. 8.00 o czym informuje komunikat ukazujący się na stronie rezerwacji.- czytamy w odpowiedzi. 


Naczelnik wydziału komuniakacji dołączył nam screeny z udanej próby pozyskania numerka do rejestracji:


Może trzeba trafić na odpowiedni dzień, może mieć więcej szczęścia, a może najprościej skorzystać z innej metody niż rejestracja przez numerek? Nie umiemy odpowiedzieć czy rację ma nasz Czytelnik, czy Wydział Komunikacji w przeworskim Starostwie. 


TMP

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow