Przeworsk jako jedyny w naszym województwie w „Strefie żółtej”

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Przeworsk jako jedyny w naszym województwie w „Strefie żółtej”

Ministerstwo Zdrowia podało aktualną lista powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami (żółtymi i czerwonymi). Zmiany będą obowiązywać od jutra (05.09). Wśród powiatów zakwalifikowanych do strefy żółtej jest powiat przeworski. Obecnie jedyny w województwie podkarpackim objęty dodatkowymi restrykcjami. Na liście zagrożonych dodatkowymi restrykcji jest powiat łańcucki. Co to oznacza dla przeworszczan?

Obostrzenia w żółtych strefach
W "żółtych" powiatach w przestrzeni publicznej nie trzeba nosić maseczek lub przyłbic. Należy natomiast zachowywać 1,5 metrowy dystans społeczny. Wesela i inne imprezy rodzinne mogą odbywać się do 100 osób. W restauracjach i gastronomii należy zakrywać usta i nos, jest też limit max. 1 osoba na 4 metry kwadratowe.


W kinach także jest limit 25 procent zajętych miejsc. W strefie żółtej przy organizacji targów i kongresów obowiązuje m.in. limit 1 osoba na 4 metry kwadratowe. W parkach rozrywki i wesołych miasteczkach może przebywać 1 osoba na 5 metrów kwadratowych. Limity w siłowniach i centrach fitness to 1 osoba na 7 metrów kwadratowych. Wydarzenia sportowe mogą odbywać się przy 25 procent widowni.
TMP
 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow