W powiecie przeworskim odnotowano zgon pacjenta po przyjęciu szczepionki

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

W powiecie przeworskim odnotowano zgon pacjenta po przyjęciu szczepionki

Informację o zgonie mieszkańca powiatu przeworskiego zawiera najnowszy raport o niepożądanych odczynach poszczepiennych w Polsce przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia. Przeważnie niepożądanym odczynnikiem poszczepiennym jest ból w miejscu ukłucia. Niestety mężczyzna z powiatu przeworskiego po około 10 minutach od przyjęcia szczepionki zmarł. 

Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 6372 niepożądane odczyny poszczepienne, z czego 5410 miało charakter łagodny – czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia. Niestety, odnotowano także niewielką liczbę zgonów po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19.

Według danych na 19 kwietnia, na Podkarpaciu zmarła druga osoba po podaniu szczepionki. To mężczyzna z powiatu przeworskiego. W komunikacie czytamy  19.04.2021 podkarpackie pow. przeworski, Mężczyzna, około 10 min po szczepieniu i wyjściu na korytarz osunął się z krzesła na podłogę. ciśnienie 200/100mmHg, pacjent wydolny krążeniowo i oddechowo, przytomny, mowa bełkotliwa, opadnięty kącik ust po str.prawej, zasinienie ust. Udar krwotoczny zakończony zgonem pacjenta.
Sprawa na pewno będzie wyjaśniana.


TMP
 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow