Poniatowskiego i Sobieskiego po remoncie

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Poniatowskiego i Sobieskiego po remoncie

Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa realizowana w tym roku w Przeworsku. Tym razem z nowej nawierzchni cieszyć się mogą mieszkańcy osiedla Jana III Sobieskiego oraz Józefa Poniatowskiego.

Dzięki staraniom Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela i podpisanej w ubiegłym roku umowie z Wojewodą Podkarpackim na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych udało się przeprowadzić remont głównego ciągu tych dróg. Po robotach przygotowawczych, podczas których wykonane zostały podbudowy: warstwa odcinająca zagęszczana mechanicznie pod chodniki, zjazdy i zatoki, podbudowa betonowa, podbudowa z kruszywa łamanego, ułożona została nowa nawierzchnia bitumiczna o powierzchni 8 653, 68 m2. Inwestycja objęła także wykonanie chodników z kostki brukowej o powierzchni 3 566,8 m2, całość wzmocniona została krawężnikami i obrzeżami betonowymi. Był to ostatni etap przebudowy dróg na tym osiedlu. W poprzednich latach nową jakość stopniowo zyskiwały ulice boczne.

Wartość wykonanych prac to 1 587 781,36 zł, z czego 741 779,00 zł Przeworsk otrzymał z Funduszu Dróg Samorządowych. Roboty przeprowadziła firma STRABAG Sp. z o.o., z Pruszkowa.

UM Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow