Policjanci spotkali się z seniorami

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Policjanci spotkali się z seniorami

Przeworscy policjanci, w ramach realizowanego programu prewencyjnego „Bezpieczny Senior”, odwiedzili osoby starsze w Dziennym Domu Seniora w Przeworsku. Wizyta mundurowych była dobrą okazją do rozmowy o bezpieczeństwie seniorów.

Wczoraj, przeworscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu z emerytami i rencistami zrzeszonymi przy Dziennym Domu Seniora w Przeworsku. Wizyta realizowana była w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczny Senior”, który skierowany jest do osób starszych. Celem podejmowanych działań jest zwiększenie świadomości osób starszych pod kątem przestępstw, których najczęściej padają ofiarami. Uczestnikom spotkania mówili o aktualnie wykorzystywanych przez oszustów metodach na tzw. „wnuczka”, „policjanta” czy na „wymianę rynien”. Mówili, że przestępcy bardzo często wykorzystują dobre serce seniorów i chęć niesienia pomocy swojej rodzinie. Na przykładzie ostatnich oszustw, policjanci radzili im jak powinni się zachować. Przypomnieli, jak ważnym elementem przy tego typu oszustwach jest kontakt z rodziną i działanie bez presji czasu. W trakcie spotkania policjanci zwrócili uwagę seniorów na bezpieczne poruszanie się po drodze oraz o tym, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych w porze nocnej.  

Wszystkim osobom biorącym udział w spotkaniu rozdano ulotki informacyjne „Bezpieczny Senior”, w których znajdują się informacje jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa.

Seniorzy wysłuchali cennych rad mundurowych, mieli też możliwość podzielenia się swoimi problemami, z jakimi spotykają się w życiu codziennym.

M.Cz.

Spotkanie policjantów z Seniorami w Domu Seniora
KPP Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow