Pełne serce przeworszczan

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Pełne serce przeworszczan

Wystarczyły 3 tygodnie, aby zapełnić nakrętkami całe serce ustawione na placu przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Przeworsku! Prosta i pożyteczna dla planety akcja zbierania plastikowych nakrętek, może również pomóc chorym osobom. Społeczność Przeworska we współpracy ze Stowarzyszeniem Sympatyków Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja w Przeworsku, swoimi nakrętkami wspomoże Michalinkę Kułakowską, wspaniałą dziewczynkę z Przeworska, która walczy z ciężką chorobą.

W ostatnich latach wspieraliśmy ją również poprzez organizowane pracownicze kiermasze wielkanocne, czy zbiórki świąteczne.

Michalina ma 3.5 roku i od urodzenia choruje na SMA1, czyli rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Oznacza to, że jej organizm nie produkuje białka, które buduje neurony w rdzeniu kręgowym, mięśnie nie są odpowiednio pobudzane i zanikają. Misia ma problemy nie tylko z poruszaniem się, ale również więcej wysiłku wkłada w oddychanie, czy połykanie, ponieważ i za te czynności odpowiadają mięśnie. Obecnie Misia uczy się korzystać z wózka elektrycznego na zewnątrz, a w domu z pomocą gorsetu próbuje siedzieć i jeździć na wózku manualnym. Misia wymaga stałej 24h opieki i pomocy przy wszystkich czynnościach oraz ciągłego wsparcia przez rehabilitację. Pomimo tego wszystkiego to rezolutna i stale uśmiechnięta dziewczynka, która całym sercem dziękuje wszystkim, którzy postanowią wesprzeć ją w drodze ku samodzielności.

Nakrętkowe serce zostało już opróżnione (11 worków!), można więc dalej zbierać i wrzucać do niego plastikowe nakrętki, które później staną się realną pomocą. Drodzy mieszkańcy Przeworska mobilizujmy się wzajemnie i pomagajmy!

UM Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow