Nowy dach na Skaliszówce

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nowy dach na Skaliszówce

Zabytkowa „Skaliszówka”, która jest miejscem szczególnym dla ponad 30 podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Przeworsku zyskała nowy dach. Po zeszłorocznej kontroli stanu technicznego okazało się, że ze względu na wiekową konstrukcję pojawiły się miejscowe przecieki w pokryciu dachowym, czy skorodowane obróbki blacharskie rynien i rur spustowych. 


Zakończona w listopadzie inwestycja objęła wymianę więźby dachowej budynku wraz z wstępnym kryciem i łaceniem oraz wykonanie nowego pokrycia dachu z dachówki ceramicznej na powierzchni 482,6 m2. Wymienione zostały rynny, rury spustowe i obróbki blacharskie, wyremontowano kominy murowane. Strych został docieplony wełną mineralną o grubości 30 cm, natomiast w lukarnach dachu zostały wymienione dwa okna. Koszt tych prac wyniósł 336 406,83 zł. Inwestycja dofinansowana została przez Wydział Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Było to możliwe dzięki złożonemu wnioskowi o dofinansowanie inwestycji, w przygotowanie którego szczególnie zaangażowana była kierownik Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku Pani Agnieszka Storek, za co serdecznie dziękuję. 


Prace wykonała firma Usługi Remontowo – Budowlane Krzysztofa Balawendra ze Studziana.


Równocześnie z remontem dachu w Środowiskowym Domu Samopomocy odnowiony został korytarz, wymieniono grzejniki oraz zabudowy rur co., ściany korytarza zostały odmalowane i położony został na nich nowy tynk strukturalny. Na korytarzu na piętrze budynku wymieniono podłogi z paneli.

Leszek Kisiel Burmistrz Miasta Przeworska

 

 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow