Nowy dach na Skaliszówce

Slide
Slide
Slide
Slide
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow

Nowy dach na Skaliszówce

Zabytkowa „Skaliszówka”, która jest miejscem szczególnym dla ponad 30 podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Przeworsku zyskała nowy dach. Po zeszłorocznej kontroli stanu technicznego okazało się, że ze względu na wiekową konstrukcję pojawiły się miejscowe przecieki w pokryciu dachowym, czy skorodowane obróbki blacharskie rynien i rur spustowych.


Zakończona w listopadzie inwestycja objęła wymianę więźby dachowej budynku wraz z wstępnym kryciem i łaceniem oraz wykonanie nowego pokrycia dachu z dachówki ceramicznej na powierzchni 482,6 m2. Wymienione zostały rynny, rury spustowe i obróbki blacharskie, wyremontowano kominy murowane. Strych został docieplony wełną mineralną o grubości 30 cm, natomiast w lukarnach dachu zostały wymienione dwa okna. Koszt tych prac wyniósł 336 406,83 zł. Inwestycja dofinansowana została przez Wydział Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Było to możliwe dzięki złożonemu wnioskowi o dofinansowanie inwestycji, w przygotowanie którego szczególnie zaangażowana była kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Przeworsku Pani Agnieszka Storek. Prace wykonała firma Usługi Remontowo – Budowlane Krzysztofa Balawendra ze Studziana.

Równocześnie z remontem dachu w Środowiskowym Domu Samopomocy odnowiony został korytarz, wymieniono grzejniki oraz zabudowy rur co., ściany korytarza zostały odmalowane i położony został na nich nowy tynk strukturalny. Na korytarzu na piętrze budynku wymieniono podłogi z paneli.

Strona główna