Niesamowity spektakl historyczny w Zarzeczu przyciągnął tłumy

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Niesamowity spektakl historyczny w Zarzeczu przyciągnął tłumy

Inscenizacja historyczna, która obrazowała jak 200 lat temu hrabina Magdalena z Dzieduszyckich Morska walczyła o wybudowanie pałacu w Zarzeczu była bajeczna, wręcz magiczna, wzruszająca i zachwycająca. Gra aktorów, którzy na scenie nigdy nie grali, oraz cała oprawa, stroje, aranżacje, rzeczywistość pomieszana z historią dały wspaniały efekt przedstawienia, który przyciągnęło tłumy do zarzeckiego parku.

Niepowtarzalny spektakl historyczny ,, Mój dom. Historia hrabiny Magdaleny z Dzieduszyckich Morskiej”, odbył się w sobotni wieczór w Parku przy Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu(14/09/2019). Głównymi aktorami tego widowiska byli Mieszkańcy Gminy Zarzecze, którzy fenomenalnie wcielili się w swoje role. Wszyscy aktorzy od najstarszych po najmłodszych zagrali bez żadnego potknięcia. Pięknie i profesjonalnie! Aż trudno uwierzyć, że wczesnej nie stali na wielkiej scenie. Kilkumiesięczne zaangażowanie tak wielu osób sprawiło, że spektakl był magiczną inspirującą opowieścią, która przenosiła widzów w czasy kiedy walczono o wybudowanie pałacu w Zarzeczu, oraz do rzeczywistości, którą kreowali najmłodsi aktorzy przytaczający dzieje sprzed 200 lat czytając pamiętnik hrabiny.

Po zakończonym spektaklu odbył się również pokaz świetlny ,,Pałac jakiego nie znacie”. Wizualizacja światłem pokazała faktycznie zarzecki pałac w nowej innej odsłonie.

Pała coraz bardziej przypomina obiekt sprzed 200 lat. Niedawno na portalu Twoje miasto Przeworsk pisaliśmy o renowacji mebli w Pałacu:

http://mojprzeworsk.pl/2019/01/konserwacja-mebli-palacu-dzieduszyckich-zarzeczu/

Poddany konserwacji komplet mebli pochodzi z 1 ćwierci XIX w.; wykonany był prawdopodobnie w jednym z europejskich ośrodków meblarskich. Wchodził w skład pierwszego wyposażenia pałacu zarzeckiego. Jego elementy cechuje wysoka ranga i klasa wykonania. Doskonale ukazuje modę okresu, w którym zarzecka rezydencja święciła swoje triumfy, stając się jedną z „wizytówek” późnego klasycyzmu, a także poziomu, majętności i gustu ich właścicieli – rodziny Dzieduszyckich.

Dzięki staraniom Muzeum oraz środkom finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącym z Funduszu Promocji Kultury udało się przywrócić, chodź w niewielkiej części, dawną świetność obiektu, który dzięki odnowieniu oryginalnego wyposażenia, będzie mógł śmiało konkurować z największymi rezydencjami regionu. Nowy wygląd sali okrągłej sprawia, że zwiedzający będą mogli poczuć się, jak w XIX-wiecznych salach urządzonych przez Magdalenę z Dzieduszyckich Morską.

Mimo już zimnych wieczorów na spektaklu pojawiły się tłumy, które kilkuminutową owacją na stojąco nagrodziły aktorów. Przygotowania do spektaklu trwały od maja. Próby często kończyły się po północy. Wójt gminy Zarzecze Tomasz Bury dziękował wszystkim za zaangażowanie, wspólne ćwiczenie przed występem, wsparcie, oraz możliwość organizacji tak dostojnej i podniosłej uroczystości na wysokim poziomie, którą cechuje teatr .

Widowisko, w którym grali mieszkańcy Zarzecza zdecydowanie warte obejrzenia. Wśród gości pojawili się przedstawiciele rodziny Dzieduszyckich również zachwyceni przedstawieniem. Może taki spektakl historyczny w wspaniałych strojach z epoki to pomysł na cykliczna imprezę w Pałacu, który odzyskuje swój dawny blask?

BO

Fotorelacja tutaj: Fanpage TMP

 

https://www.facebook.com/Twojatv.info/videos/2412274555697647/

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow