Największe ogniska koronawiorusa na Podkarpaciu 

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Największe ogniska koronawiorusa na Podkarpaciu 

Dane z sanepidu (24/08/2020)

Powiat jarosławski
•    Zakład Opiekuńczo-Leczniczy COM Jarosław – do wczoraj odnotowano tu łącznie 33 pozytywne wyniki: u 19 pacjentów, 10 osób z personelu i 4 osób z kontaktu. 
•    23 sierpnia uzyskano pozytywny wynik badań u 1 osoby z powiatu jarosławskiego nie powiązanej z powyższym ogniskiem. 


Miasto Przemyśl i powiat przemyski
•    W Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu do dziś potwierdzono 56 wyników dodatnich: u 23 pacjentów, 22 osób z personelu medycznego oraz 11 osób z kontaktu. 
•    Kalwaria Pacławska – (Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które odbyło się w dniach 26.07-01.08. Na dzień 23 sierpnia w ognisku odnotowano ogółem 53 pozytywne przypadki: 15 zakonników z Klasztoru Franciszkańskiego w Kalwarii Pacławskiej, 30 uczestników i 7 osób z kontaktu (powiaty: 23 przemyski, 4 m. Przemyśl, 9 jasielski, 4 m. Rzeszów, 4 lubaczowski, 2 z m. Krosno, 2 z powiatu sanockiego, 2 jarosławski oraz po 1 osobie z powiatów leskiego i strzyżowskiego). 
•    Dom Pomocy Społecznej w Huwnikach – odnotowano tu łącznie 13 przypadków dodatnich: u 2 pensjonariuszy, 7 osób personelu oraz 4 osób z kontaktu. Ognisko powiązane z ogniskiem z Kalwarii Pacławskiej – jedna osoba z personelu uczestniczyła we Franciszkańskim Spotkaniu Młodych. 
•    Na terenie gminy Dubiecko odnotowano ognisko zachorowań w miejscowości Drohobyczka. Potwierdzono ogółem 41 zakażeń: 37 wśród mieszkańców oraz u 4 osób z innych miejscowości. 


Miasto Rzeszów i powiat rzeszowski
•    Szpital MSWiA w Rzeszowie – w ognisku potwierdzono łącznie 17 pozytywnych przypadków: u 7 pacjentów (1 zgon) oraz u 5 osób z personelu medycznego i 5 osób z kontaktu. 
•    Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie – ogółem potwierdzono 10 wyników dodatnich: 7 wśród personelu medycznego oraz 3 u osób z kontaktu. 
•    Ognisko wśród uczestników wesela, które się odbyło 1.08.2020 w Rzeszowie. Do dziś potwierdzono zakażenia u 21 osób (12 z Rzeszowa i 4 z powiatu rzeszowskiego, 2 z powiatu przeworskiego oraz po 1 osobie z powiatów brzozowskiego, jarosławskiego i strzyżowskiego). Łącznie uczestników wesela było 92 i 2 osoby z obsługi. Wszystkie osoby zostały objęte kwarantanną. 
•    PPIS w Rzeszowie otrzymał zgłoszenie dot. wyniku pozytywnego u matki dziecka i dziecka uczęszczającego do żłobka na terenie miasta Rzeszowa. Wszystkie osoby z kontaktu w żłobku objęto kwarantanną i skierowano na badania. 
•    23 sierpnia uzyskano 4 pozytywne wyniki u osób z powiatu rzeszowskiego i miasta Rzeszowa, które nie są powiązane z powyższymi ogniskami. 


Powiat stalowowolski
•    Ognisko wśród uczestników wesela, które odbyło się 1.08 w Stalowej Woli. Do dziś potwierdzono 15 zachorowań: u 13 uczestników oraz 2 osób z kontaktu (5 osób z Tarnobrzega, 3 osoby z powiatu mieleckiego, 2 osoby z powiatu stalowowolskiego, 2 osoby z powiatu kolbuszowskiego, 2 osoby z powiatu niżańskiego oraz 1 osoba z powiatu leżajskiego). Łącznie w weselu uczestniczyło 130 osób. Osoby z kontaktu zostały objęte kwarantanną i skierowane na badania. 


Powiat brzozowski
•    Ognisko w Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie -Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny. Do wczoraj potwierdzono 12 osób z pozytywnym wynikiem: u 2 pielęgniarek, 2 ratowników, 3 pielęgniarzy, 4 lekarzy oraz u 1 osoby z kontaktu.

 
Powiat przeworski
•    Zakład Odzieżowy – w ognisku odnotowano łącznie 39 osób z dodatnim wynikiem: u 24 pracowników i 15 osób z kontaktu. 
 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow