Kryta Pływalnia po remoncie

Slide
Slide
Slide
Slide
Exit full screenEnter Full screen
previous arrow
next arrow

Kryta Pływalnia po remoncie

Dobiegł końca drugi etap modernizacji przyszkolnej krytej pływalni Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeworsku. Miłośnicy pływania i zdrowego trybu życia w zdecydowanie lepszych warunkach, mogą korzystać z krytego basenu. Przeprowadzone prace dotyczyły zaplecza sanitarnego oraz szatni, które od ponad 20 lat nie były remontowane. Wymienione zostały okładziny podłogowe i ścienne w szatniach i sanitariatach na powierzchni 396m2.


Powstała nowa instalacja wodociągowa, zamontowane zostały nowe urządzenia sanitarne i armatury, a także kabiny przebieralni ze ścianek systemowych HPL. Ciepło dostarczane jest przez nowe grzejniki centralnego ogrzewania. Wymienione zostały również wewnętrzne drzwi aluminiowe.

Prace zlecone przez Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela wykonane w pływalni kosztowały 209 410,14 zł. Remont przeprowadziła firma Krzysztofa Balawendra Usługi Remontowo – Budowlane ze Studziana.

Dodatkowo Szkoła Podstawowa nr 1 zakupiła pompy DDE i suszarki do włosów, wykonała nową instalację do dezynfekcji stóp oraz uruchomiła Elektroniczny System Obsługi Klienta, który zdecydowanie usprawni procedurę obsługi korzystających z pływalni. Powyższe innowacje finansowane z wydatków inwestycyjnych wyniosły 99 189,30 zł. Ponadto z bieżących wydatków szkoły przeprowadzony został remont instalacji elektrycznej, wykonano wieszaki do szatni, ławki na nieckę, ladę dla kasjerów, pomalowano pomieszczenia pływalni, zakupiono lustra, poręcze i krzesła dla osób niepełnosprawnych na łączną kwotę 23 462,46 zł.

Przypomnijmy, że w 2019 roku zostały odebrane prace budowlane obejmujące remont niecki basenowej (wraz z wymianą 584 m2 folii), wymianę niezbędnych instalacji wodno-kanalizacyjnych (366 m. rurociągów technologicznych uzdatniania wody), wymianę płytek ściennych i podłogowych na hali basenowej wraz z malowaniem ścian, wymianę opraw oświetlenia basenu, oraz wymianę grzejników centralnego ogrzewania na hali basenowej.

Remont i dostosowanie krytej pływalni w Przeworsku to inwestycja mająca na celu poprawę warunków korzystania z basenu w celach rekreacyjnych jak również sportowych.

– Dziękuję Pani Barbarze Motyce dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku i pracownikom szkoły za zaangażowanie. Mam nadzieję, że efekty przeprowadzonych prac zrekompensują użytkownikom czas niedostępności pływalni – dodaje burmistrz Kisiel.

UM Przeworsk