Kryta Pływalnia po remoncie

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Kryta Pływalnia po remoncie

Dobiegł końca drugi etap modernizacji przyszkolnej krytej pływalni Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeworsku. Miłośnicy pływania i zdrowego trybu życia w zdecydowanie lepszych warunkach, mogą korzystać z krytego basenu. Przeprowadzone prace dotyczyły zaplecza sanitarnego oraz szatni, które od ponad 20 lat nie były remontowane. Wymienione zostały okładziny podłogowe i ścienne w szatniach i sanitariatach na powierzchni 396m2.


Powstała nowa instalacja wodociągowa, zamontowane zostały nowe urządzenia sanitarne i armatury, a także kabiny przebieralni ze ścianek systemowych HPL. Ciepło dostarczane jest przez nowe grzejniki centralnego ogrzewania. Wymienione zostały również wewnętrzne drzwi aluminiowe.

Prace zlecone przez Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela wykonane w pływalni kosztowały 209 410,14 zł. Remont przeprowadziła firma Krzysztofa Balawendra Usługi Remontowo – Budowlane ze Studziana.

Dodatkowo Szkoła Podstawowa nr 1 zakupiła pompy DDE i suszarki do włosów, wykonała nową instalację do dezynfekcji stóp oraz uruchomiła Elektroniczny System Obsługi Klienta, który zdecydowanie usprawni procedurę obsługi korzystających z pływalni. Powyższe innowacje finansowane z wydatków inwestycyjnych wyniosły 99 189,30 zł. Ponadto z bieżących wydatków szkoły przeprowadzony został remont instalacji elektrycznej, wykonano wieszaki do szatni, ławki na nieckę, ladę dla kasjerów, pomalowano pomieszczenia pływalni, zakupiono lustra, poręcze i krzesła dla osób niepełnosprawnych na łączną kwotę 23 462,46 zł.

Przypomnijmy, że w 2019 roku zostały odebrane prace budowlane obejmujące remont niecki basenowej (wraz z wymianą 584 m2 folii), wymianę niezbędnych instalacji wodno-kanalizacyjnych (366 m. rurociągów technologicznych uzdatniania wody), wymianę płytek ściennych i podłogowych na hali basenowej wraz z malowaniem ścian, wymianę opraw oświetlenia basenu, oraz wymianę grzejników centralnego ogrzewania na hali basenowej.

Remont i dostosowanie krytej pływalni w Przeworsku to inwestycja mająca na celu poprawę warunków korzystania z basenu w celach rekreacyjnych jak również sportowych.

– Dziękuję Pani Barbarze Motyce dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku i pracownikom szkoły za zaangażowanie. Mam nadzieję, że efekty przeprowadzonych prac zrekompensują użytkownikom czas niedostępności pływalni – dodaje burmistrz Kisiel.

UM Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow