Kolejne oddziały w przeworskim szpitalu zamknięte, jednak wracają operacje i zabiegi 

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Kolejne oddziały w przeworskim szpitalu zamknięte, jednak wracają operacje i zabiegi 

Dyrekcja SP ZOZ Przeworsk wydała komunikat informujący, że przez Covid 19, znów zostają wyłączone z funkcjonowania  oddziały szpitalne. Jednocześnie przypominamy, że przeworska placówka medyczna ciągle szuka wolontariuszy do pomocy w zapewnieniu ciągłości funkcjonowania szpitala.


Komunikat SP ZOZ PRZEWORSK
Informujemy, iż od dnia 28.10.2020r. do 30.10.2020r. wstrzymujemy przyjęcia pacjentów na Oddział Wewnętrzny i Geriatrii.  Decyzja ta ma związek z brakami kadrowymi wynikającymi z zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i kwarantanną części personelu oraz koniecznością przeprowadzenia stosownych procedur.  Pacjenci którzy są hospitalizowani na oddziałach będą mieli zapewnioną opiekę medyczną.  Pracujemy w ograniczonym składzie, w trudnych warunkach aby zapewnić Naszym Pacjentom ciągłość w dostępie do świadczonych usług medycznych mających na celu zabezpieczenie zdrowia i życia Naszym Pacjentom- czytamy w decyzji.


Jednak są też dobre wiadomości – Informujemy, że z dniem 27.10.2020r., przywracamy zabiegi na Bloku Operacyjnym. Personel, który przebywał na kwarantannie wraca do pracy i jest w gotowości. Jednocześnie zostają zniesione wprowadzone w związku z zawieszeniem pracy bloku operacyjnego ograniczenia w przyjęciach na oddziały zabiegowe tj. chirurgii, urologii, ginekologicznym oraz ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Przyjęcia będą realizowane w zakresie zgodnym z obowiązującym zaleceniem Centrali NFZ z dnia 14.10.2020 dotyczącym czasowego ograniczenia udzielania świadczeń wykonywanych planowo. Przypominamy, iż zgodnie z wytycznymi NFZ odroczenie terminu udzielenia świadczenia planowych, jest indywidualnie oceniane, z uwzględnieniem uwarunkowań i ryzyka dotyczącego stanu zdrowia pacjentów, a także prawdopodobieństwa jego pogorszenia oraz potencjalnych skutków- oświadczył zarząd szpitala.

 

TMP

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow