Kolejna osoba z powiatu przeworskiego z koronawirusem

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Kolejna osoba z powiatu przeworskiego z koronawirusem

W poniedziałkowym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 nowych zakażeniach na Podarpaciu. W Polsce majmy 247 nowych przypadków i 6 zgonów. W naszym powiecie odnotowano 23 zachorowanie na COVID-19.Sytaucja w powiecie jarosławskim jest bardzo trudna. 

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od dnia 24 stycznia br. obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/ kwarantanną/ izolacją osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.


Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 38 105 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym:
•         w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 26 921
•         dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 11 184
Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 167 osób, 1768 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 122 osoby.


Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 107 osób.
Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 647 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 368 osób wyzdrowiało. Odnotowano 50 zgonów.


Kolejne 4 osoby, które wyzdrowiały to mężczyzna w sile wieku z powiatu sanockiego oraz 3 osoby z powiatu jarosławskiego (dwie kobiety i mężczyzna).


Nowych 12 potwierdzonych przypadków to:
        młody mężczyzna z powiatu przeworskiego (hospitalizowany)
•         mężczyzna w sile wieku z powiatu przemyskiego (izolacja)
•         4 osoby z m. Przemyśla (starsza kobieta hospitalizowana oraz mężczyzna w sile wieku i dwoje dzieci w izolacji)
•         6 osób z powiatu jarosławskiego (dwóch mężczyzn i dwie kobiety w sile wieku oraz dwoje dzieci) – w izolacji


TMP

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow