Jerzy Mazur odwołany ze stanowiska zastępcy starosty

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Jerzy Mazur odwołany ze stanowiska zastępcy starosty

Podczas sesji Rady Powiatu, która odbyła się 18 września 2020 dużo się działo. Po śmierci Tadeusza Kiełbowicza, dotychczasowego przewodniczącego poznaliśmy nowego radnego powiatu, który wszedł na miejsce zmarłego przewodniczącego. Rada wybrała nową przewodniczącą, oraz ku zdziwieniu większości radnych starosta Bogusław Urban na samym początku wprowadził punkt – odwołanie zastępcy starosty powiatu przeworskiego  – Jerzego Mazura. Ten został odwołany jednogłośnie, przez wszystkich radnych.


O odwołanie swojego zastępcy wystąpił starosta Bogusław Urban. Radni jednogłośnie przegłosowali ten wniosek. 17 radnych było za odwołaniem Jerzego Mazura. Nikt nie stanął za wicestarostą, który na początku kadencji, wraz ze zmarłym Tadeuszem Kiełbowiczem  opowiedzieli  się po stronie radnych z Prawa i Sprawiedliwości, co dało władzę temu ugrupowaniu w powiecie przeworskim. Po felernym głosowaniu Jerzy Mazur opuścił salę, gdzie obradowała Rada.
W 2018 roku za tym, aby Jerzy Mazur został wicestarostą zagłosowało 12 radnych, 6 było przeciw. Po dwóch latach Rada jednogłośnie pożegnała zastępcę, na wniosek Bogusława Urbana.


TMP

Fot. Starostwo powiatowe w Przeworsku

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow