W jarosławskim ognisku koronawirusa jest aż sześć osób z powiatu przeworskiego

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

W jarosławskim ognisku koronawirusa jest aż sześć osób z powiatu przeworskiego

W niedzielę wyborczą padł rekord zachowań w woj. podkarpackim. Ujawniono aż 46 nowych zachorowań w naszym regionie –wszystkie z  powiatu jarosławskiego. W sąsiadującym powiecie są aż 3 ogniska. Codziennie mamy dane o nowych zachowaniach z tego terenu. Z jednego ogniska jest aż 6 osób z powiatu przeworskiego.


Sanepid poinformował, że do 12 lipca 2020  w powiecie jarosławskim koronawirusa potwierdzono u 325 osób! 322 osoby powiązane są z ogniskiem w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, ogniskiem w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu, ogniskiem rodzinnym w miejscowości Piwoda, oraz z ogniskiem w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu, gdzie dotychczas potwierdzono zakażenie u  120 osób. Zachorowało aż 100 pracowników (6 z nich to mieszkańcy powiatu przeworskiego) oraz 20 osób z kontaktu. 


W ogniskach powiatu jarosławskiego do tej pory jest 14 ofiar śmiertelnych. 880 osób objęto kwarantanną, a wyzdrowiały 64 osoby wyzdrowiały. Cały czas trwa dochodzenie epidemiologiczne.


W niedzielnym komunikacie Ministerstwa Zdrowia czytamy o 370 nowych przypadkach, najwięcej jest z woj. wielkopolskiego (94) śląskiego (57), lubuskiego (48) i podkarpackiego (46).


TMP

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow