Jak funkcjonuje przeworski szpital w dobie pandemii?

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Jak funkcjonuje przeworski szpital w dobie pandemii?

W ostatnim czasie wiele razy prosiliśmy naszych Czytelników o pomoc dla Szpitala w Przeworsku. Jak funkcjonuje ta jednostka w tym trudnym czasie? Okazuje się, że naprawdę nie mamy powodów do obaw.  SP ZOZ Przeworsk radzi sobie bardzo dobrze i cały czas niesie pomoc, nawet  tą specjalistyczną. Odbywają się porody i prowadzone są zabiegi, oraz konsultacje medyczne.  

Jest dużo trudniej. Personel Medyczny każdego dnia naraża się bardziej niż ktokolwiek inny. Przyjmowani są pacjenci z ościennych powiatów. Na tym polu nieprzerwanie trwa walka. Lekarze i Pielęgniarki codziennie przychodzą do pracy i mierzą się z nową rzeczywistością. Jednak nikt nie składa rękawic. Chociaż szpital w ostatnim czasie stał się twierdzą, do której nie można wejść tak jak dawniej, to jest to działanie całkowicie przemyślane i nastawione na to, by było to miejsce BEZPIECZNE. By kobiety mogły urodzić w normalnych warunkach, choć, bez partnerów, by zabiegi, które nie mogą czekać odbyły się w normalnych terminach, by nie pozostawiać pacjentów, bez konsultacji medycznych. 

Dyrektor SP ZOZ w Przeworsku. Grzegorz Jedynak  poinformował o tym jak przez ostatnie 50 dni  walki z koronawirusem SARS-CoV-2 funkcjonował szpital -Szanowni, pomimo bardzo trudnej sytuacji epidemiologicznej związanej w koronawirusem SARS-CoV2 nie zamknęliśmy się, byliśmy i ciągle będziemy do Waszej dyspozycji. Od 50 dni pracujemy w mocno zmienionych warunkach, stale doskonalimy i dostosowujemy nasze procedury do wymagań epidemiologicznych w celu zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa dla pacjentów i personelu Naszego Szpitala.


W tym okresie:
na Izbie Przyjęć pomogliśmy 2102 pacjentom;
do Szpitala  przyjęliśmy i leczyliśmy 1281 pacjentów;
w Poradniach Specjalistycznych udzieliliśmy świadczeń dla 7056 osób;
w Podstawowej Opiece Zdrowotnej w Zarzeczu i Żurawiczkach przyjęliśmy 1699 osób;
w Nocnej i Świątecznej Opiece udzieliliśmy porad dla 1016 pacjentów;
oddziały zabiegowe wykonały 242 operacje na Bloku Operacyjnym;
przyjęliśmy 51 porodów;
wykonaliśmy 28 443 badań w Dziale Diagnostyki Laboratoryjnej, 1598 w RTG oraz 424 badaniaUSG.


Powyższe dane prezentują najważniejsze, ale nie wszystkie obszary naszej pracy. Pracy,  która w tych ekstremalnych czasach obciążona była stresem zarówno o to,czy będziemy  mogli skutecznie pomóc Wam – Naszym Pacjentom jak i obawami o zabezpieczenie siebie i swoich najbliższych.


W tej trudnej sytuacji jesteśmy pod ogromnym wrażeniem w jaki sposób wszyscy nas wspieracie, ile bezinteresownej pomocy idobra płynie do nas z każdej strony. Dziękujemy samorządom, stowarzyszeniom i fundacjom, przedsiębiorcom i osobom prywatnym za pomocną dłoń i ciepłe słowa. Dziękujemy Wam Wszystkim i deklarujemy, że dalej  będziemy dla Was pracować z pełnym zaangażowaniem i oddaniem- informuje Grzegorz Jedynak.


 

Fot. SPZOZ Przeworsk

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow