Nie dwoje, a jedno z rodziców dziecka uczęszczającego do Bajkowego Przedszkola ma koronawirusa 

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Nie dwoje, a jedno z rodziców dziecka uczęszczającego do Bajkowego Przedszkola ma koronawirusa 

Na naszym Portalu Twoje miasto Przeworsk udostępniliśmy informację o zamknięciu prywatnego przedszkola w Przeworsku z powodu pozytywnego wyniku na COVID 19 dwójki rodziców z tego przedszkola. Informację tę potwierdził nam Zastępca burmistrza Przeworska i rodzice dzieci z tej placówki. Z relacji zarządu bajkowego Przedszkola wynika, że zarażony jest jeden rodzic, nie jak omyłkowo podaliśmy dwoje.


O zamknięciu przedszkola pisaliśmy tutaj:
http://mojprzeworsk.pl/2020/06/bajkowe-przedszkole-zamkniete-dzisiaj-powodem-koronawirus/


Informacje o tym, że zarażeni są rodzice jednego z dzieci od środy przekazywało nam kilkunastu rodziców, których dzieci chodzą do tego przedszkola. Wówczas Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Rzeszowie podała informacje, że w Przeworsku mamy dwa nowe zakażenia – kobieta i mężczyzna w sile wieku (izolacja). 


Zastępca Burmistrza w Przeworsku Wojciech Superson potwierdził decyzję o zamknięciu Bajkowego Przedszkola w przeworskim sanepidzie – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej potwierdził, iż pozytywny wynik mają dwie osoby związane z przedszkolem. Przedszkole od dnia dzisiejszego tj. 25/06/2020 zostaje zamknięte- powiedział Zastępca.


Po naszym artykule Przedstawiciele Bajkowego Przedszkola wydali komunikat, który przedstawiamy:


"Z uwagi na zamieszczone informacje w dniu 25.06.2020 na temat rzekomego koronawirusa w Bajkowym Przedszkolu wyjaśniamy: 
– nikt z pracowników ani dzieci nie jest chory 
– w Bajkowym Przedszkolu nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa
– w wyniku pozytywnego testu u jednego z rodziców dziecka, PSSE w Przeworsku podjęła decyzję o tymczasowym wstrzymaniu działalności przedszkola ze względu na zachowanie wszelkich środków ostrożności i zaleciła przeprowadzenie dezynfekcji przedszkola. 


W dniu 26.06.2020 w Bajkowym Przedszkolu została przeprowadzona profesjonalna dezynfekcja placówki oraz placu zabaw, co umożliwia wznowienie działalności zgodnie z wytycznymi PSSE w Przeworsku”.

 


Trzymamy kciuki, aby wszyscy byli zdrowi! Przedszkole pozostaje zamknięte do czasu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości i wykonania powtórnych testów potwierdzających, że wszyscy, którzy mieli wykonywane testy są zdrowi.


Koronawirus nie przestał być groźny. Każdy z nas może być nosicielem. Uważajcie na siebie, zachowujcie chociaż minimum zasad ścisłego reżimu sanitarnego. Podobnych sytuacji może być więcej w naszym mieście. Musimy się z tym oswoić. Wszystkim życzymy dużo zdrowia, a Przedszkolu, żeby jak najszybciej mogło znów przyjąć dzieci w swoje progi. Naszą intencją nie jest nikogo straszyć, tylko informować. 


TMP

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow