Dramat na drogach, a spółdzielnia mieszkaniowa zapomniała o mieszkańcach

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Dramat na drogach, a spółdzielnia mieszkaniowa zapomniała o mieszkańcach

Każdej godziny na naszą skrzynkę przychodzą nowe informacje o zapomnianych miejscach w mieście i powiecie. Spółdzielnia odpowiedzialna za odśnieżanie parkingów problem zrzuca na mieszkańców. Z dachów zwisają kilkudziesięciocentymetrowe sople, a zamarznięty śnieg zalega czekając na roztopy. 


Mieszkańcy Przeworska codziennie obserwują bezradność służb. Apele burmistrza, by ograniczyć poruszanie się samochodem wywołały falę złości wśród mieszkańców, bo owszem wielu zostawiłoby swój samochód, ale nieodśnieżone chodniki skutecznie zniechęcają do pieszych wędrówek. 


Chodniki to zupełnie osobny dramat. Piesi nie mogąc przedrzeć się przez zawalone przejścia wychodzą na drogi. W całym powiecie mnóstwo ludzi zostało jedynie z nadzieją, że pług w końcu dojedzie. Jednak piesi oprócz narzekania na chodniki nie zrobili nic w kwestii jakiejkolwiek interwencji. Policja w Przeworsku nie otrzymała żadnego zgłoszenia o tym, że chodnik w którejś miejscowości jest nieodśnieżony. Dlatego też nie wypisano żadnego mandatu. 


Spółdzielnia mieszkaniowa działająca na terenie Przeworska odpowiedzialna za stan budynków i m. in. odśnieżanie parkingów tę prace scedowała na właścicieli samochodów. Jeśli kierowcy sami pracują na parkingu, aby móc wyjechać to może spółdzielnia zajmuje się chociaż ściąganiem śniegu i sopli  z dachów. Jednak i te prace nie idą najlepiej. Nasi Czytelnicy wysyłają nam zdjęcia ogromnych sopli zagrażających bezpieczeństwu, oraz przeciekające ściany w kamienicach! Zalegający na dachach śnieg, który zamarzł może runąć i poważnie uszkodzić samochody. Kto wówczas za to odpowie? 


Mieszkańcy, którym przeciekają ściany mimo licznych interwencji w Spółdzielni mieszkaniowej zostali bez pomocy. Zalegający na dachu śnieg przecieka do ich mieszkań. Czy ktoś za to odpowie? 


Gdzie są służby? W innych miastach da się "ogarnąć zimę". W Przeworsku opanowanie sytuacji pozostawia wiele do życzenia. Jeśli nadejdą zapowiadane roztopy i rzeki wystąpią z brzegów czy będzie można powiedzieć, ze Powiat Przeworski zdał egzamin z  akcji zima? Na razie te wyniki są takie jak nastroje mieszkańców. I niby wszystkich zadowolić sie nie da, ale da się wielu naraz unieszczęśliwić.  


TMP 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow