Diamentowy Certyfikat Angels dla Oddziału Neurologii i Udarowego

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Diamentowy Certyfikat Angels dla Oddziału Neurologii i Udarowego

Z wielką przyjemnością informujemy o naszym sukcesie: po raz kolejny Oddział Neurologii i Udarowy Naszego Szpitala otrzymał  Diamentowy Certyfikat Angels za wysoki poziom opieki i leczenia pacjentów z udarem mózgu. Nagrody przyznano w czasie wirtualnej Konferencji ESO-WSO 2020, która odbyła się w dniach 7-9.11.2020 r. we Wiedniu

Angels jest projektem międzynarodowym, którego główną ideą jest zwiększenie liczby szpitali przystosowanych do leczenia pacjentów z udarem według najlepszych standardów.

Nasi neurolodzy do międzynarodowego programu przyłączyli się w 2019 roku. W tym czasie wdrożono wiele udoskonaleń w organizacji pracy oraz w infrastrukturze samego oddziału, dzięki czemu udało się znacznie poprawić wyniki leczenia.

W przypadku udaru czas jest kluczowy. Warunkuje on skuteczność terapii. Zespół Oddziału Neurologii w Przeworsku osiągnął średni czas reakcji 33 minuty od momentu przyjazdu pacjenta do podania mu leku, średnia krajowa to 60 minut.

Krokiem milowym w usprawnieniu postępowania z pacjentami udarowymi było udostępnienie numeru telefonu udarowego, co pozwala na szybki i bezpośredni kontakt Zespołów Ratownictwa Medycznego z lekarzem dyżurnym.

W 2018 roku na naszym Oddziale Neurologii hospitalizowaliśmy 264 pacjentów z udarem mózgu, w 2019 – 321, w 2020 roku- 293 pacjentów.

Zapraszamy do pooglądania filmu z oddziału :

https://fb.watch/1SceynKbjJ/

Angels:

Procedura oceniająca oddziały udarowe w całej Europie przebiega pod patronatem Inicjatywy Angels oraz Europejskiej Organizacji Udarowej (ESO). Oceniany jest procent chorych leczonych trombolitycznie, czas podania leku od chwili przyjazdu do szpitala, procent chorych poddawanych neuroobrazowaniu, procent chorych poddanych badaniu w kierunku zaburzeń połykania, procent chorych, którym w profilaktyce wtórnej zalecono leki p/płytkowe i p/zakrzepowe. Nagrody przyznawane są kwartalnie na podstawie rejestru RES-Q i mają następującą formę: Status Złoty, Status Platynowy i Status Diamentowy (najwyższy).

Strona główna

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow