Czytelnik sygnalizuje – W Rzeszowie za śmieci płacę mniej niż w Przeworsku  

Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow

Czytelnik sygnalizuje – W Rzeszowie za śmieci płacę mniej niż w Przeworsku  

Podwyżka cen wywozu śmieci elektryzuje mieszkańców powiatu przeworskiego. Po komentarzu Burmistrza Miasta Przeworska Leszka Kisiela dotyczącym gospodarki śmieciowej i całej polityki związanej z segregacją, wywozem i naliczaniem cen za odpady odezwał się do nas nasz Czytelnik i zarzucił, że podwyżka jest niesłuszna, a ceny w Rzeszowie za to samo, są niższe. 

Pan Wojciech napisał –  W załączniku podsyłam naliczenie czynszu z Rzeszowa bo Burmistrz ciągle i stale opiera się na Rzeszowie więc: Za śmieci segregowane w Rzeszowie płacę 27,00 zł. słownie dwadzieścia siedem złotych miesięcznie, śmieci odbierane są co tydzień. Teraz nie chce mi się szukać, ale z tego co swego czasu sprawdzałem, podatek od nieruchomości – dotyczy mieszkania w bloku jest też niższy w Rzeszowie niż w Przeworsku – możecie sprawdzić . ja to swego czasu poruszałem jak jeszcze forum działało. Chciałbym nadmienić też drugą stronę, mając mieszkanie w Rzeszowie kawalerkę więcej można wziąć za wynajem niż mając mieszkanie 3 pokojowe w Przeworsku. Ktoś powie cena kawalerki jest większa, ale i cena za wynajem wyższa, a jeśli chodzi o perspektywy w zakresie szkół pracy itp. bez porównania. Najłatwiej jest sięgać do kieszeni obywateli niż szukać innych rozwiązań. Burmistrz może popyta się Pana Ferenca jak to się robi załatwia i zarządza. Chciałbym wspomnieć na koniec kwestię wynagrodzenia Burmistrza mieściny Przeworsk jest takie samo bądź niewiele mniejsze od wynagrodzenia Prezydenta Rzeszowa. Gdzie skala odpowiedzialności, a skala budżetu Rzeszowa, a Przeworska jest znaczna idąc tym tropem zarabiają podobnie, a odpowiedzialność jednego i drugiego Pana to kosmos. Tak na podsumowanie. Może Burmistrz powinien wzorować się na Prezydencie Rzeszowa albo Włodarzu Tryńczy wtedy jest nadzieja na jakiś rozwój naszego pięknego miasta. Jeśli nie ma wizji po cóż się ubiega o urząd- czytamy w liście. 

Komentarz Burmistrza Przeworska wyjaśniający przyczyny podwyżki cen wywozu śmieci tutaj:

http://mojprzeworsk.pl/2021/01/podwyzka-cen-wywozu-smieci-glos-zabiera-burmistrz/

Nasz Czytelnik dołączył też skan dokumentu potwierdzający, iż cena za wywóz śmieci w 2020 roku w Rzeszowie wynosiła 27 zł. 

Slide
Slide
Slide
Slide
previous arrow
next arrow